Jak spać w upalne noce? Zadbaj o przewietrzenie pokoju
Wysoka temperatura potrafi utrudnić sen. Nierzadko zdarza się, że w trakcie upałów budzimy się zlani potem i mamy problemy z ponownym zaśnięciem. Bezkompromisowym rozwiązaniem tego problemu jest zainstalowanie klimatyzacji, jednak nie każdy może pozwolić sobie na zakup takiego sprzętu. Warto jednak skorzystać z innych sposobów, które pomogą się wyspać w upalne noce.
Co zrobić, gdy jest gorąco w nocy? Przede wszystkim warto przewietrzyć sypialnię przed snem. Spanie przy otwartym oknie też jest dobrym pomysłem – wówczas temperatura w pomieszczeniu powinna spaść. Dobrze również unikać otwierania okien w trakcie dnia. W przeciwnym razie do mieszkania może dostać się ciepłe powietrze. Wtedy najlepiej zasłaniać je roletami przeciwsłonecznymi, które ograniczą nagrzewanie się pokoju.
W przetrwaniu upalnych nocy pomogą również materace z termoregulacją. Takie rozwiązanie może ograniczyć dyskomfort termiczny podczas snu.
Nocne upały często nie pozwalają zasnąć.123RF/PICSEL
Egipski sposób na upalne noce. Skorzystaj z wilgotnego prześcieradła
W przetrwaniu upalnych nocy może pomóc pewien sposób praktykowany przez Egipcjan. Klimat panujący w kraju faraonów i piramid z pewnością sprzyja wynajdywaniu skutecznych metod na upały. Okazuje się, że podczas gorącej nocy pomoże wilgotne prześcieradło, które zastąpi kołdrę.
Najpierw prześcieradło trzeba zamoczyć w zimnej wodzie, a następnie porządnie wykręcić. Tkanina powinna być wilgotna – nie mokra! Spanie pod wilgotnym prześcieradłem przyniesie ogromną ulgę i komfort podczas snu.
Japończycy tak śpią w upalne noce. Skuteczny sposób pomoże zasnąć
Nie tylko Egipcjanie znają ciekawe sposoby na sen w czasie upałów. Skuteczne metody mają również Japończycy. Okazuje się, że w tym wyspiarskim kraju wysokie temperatury również potrafią dać w kość. Z tego powodu Japończycy korzystają z tak zwanych futonów – posłań, które kładzie się bezpośrednio na ziemi.
Futony mogą zapewnić odpowiedni komfort termiczny, a także ograniczyć pocenie się w trakcie snu. Co więcej, dobrze wiedzieć, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Wobec tego spanie bliżej ziemi może przynieść upragnioną ulgę, a także ułatwić zasypianie.
Tomasz Schuchardt o rodzinnej miejscowości: Miałem jakiś kompleks pochodzeniaINTERIA.PL
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS