A A+ A++

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

– Mowa będzie nie tylko o SARS-CoV-2, ale też innych pandemiach, z jakimi mamy do czynienia we współczesnym świecie, np. o pandemii informacyjnej – informuje Katarzyna Dziedzik, rzeczniczka Uniwersytetu w Białymstoku.

Z profesorem de Barbaro będą rozmawiać dr hab. Krzysztof Korotkich – prorektor ds. kształcenia UwB, dr hab. Tomasz Bajkowski, prof. UwB – prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Nauk o Edukacji oraz mgr Mariola Wojtkiewicz z Zakładu Edukacji Artystycznej (WNoE).

– Pomysł spotkania wyłonił się z potrzeby wsparcia kadry naukowo-dydaktycznej uczelni i naszych studentów. Wszyscy borykamy się ze skutkami zdalnej edukacji: wielogodzinna praca przed ekranem powoduje m.in. trudności z koncentracją, pojawiają się problemy z oddzieleniem pracy czy obowiązków studenckich od prywatności, u wielu osób wzrasta poziom stresu i niepokoju. Profesor Bogdan de Barbaro jest znakomitym specjalistą i jestem przekonany, że pomoże uczestnikom spotkania uporać się z wieloma problemami, podpowie, co powinniśmy robić, by lepiej odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości – wyjaśnia dr hab. Krzysztof Korotkich. – Chcieliśmy jednak, by z jego wiedzy i doświadczenia mogło skorzystać jak najwięcej osób także z otoczenia uczelni. Stąd otwarta formuła wykładu i rozmowy.

Prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro jest psychiatrą, psychoterapeutą, emerytowanym profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1993-2016 kierował Zakładem Terapii Rodzin w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum, a w latach 2016-2019 – Katedrą Psychiatrii. Jest superwizorem psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Członkiem Editorial Advisory Board pisma „Psychiatry. Interpersonal and Biological Processes”. Obecnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowódź w Australii. Dziesiątki miast odcięte od świata
Następny artykułZmiany w opodatkowaniu handlujących w internecie od 1 stycznia 2023 r.