Im dalej w rozgrywki, tym coraz lepiej w nich sobie radzi pierwszoligowy wieliszewski beniaminek. W ósmej kolejce unihokeiści SZS Wieliszew pokonali we własnej hali dotychczasowego lidera, drużynę UKS Absolwent Siedlec 5:4 (2:2, 3:1, 0:1).To sensacyjne rozstrzygnięcie sprawia, że zespół z naszego powiatu zbliżył się do drugiego miejsca, dającego prawo baraży o superligę na odległość czterech punktów

W sobotę, w wieliszewskiej hali przy ulicy Modlińskiej zgromadziło się około 100 kibiców. Mecz od samego początku był kontrolowany przez drużynę SZS Wieliszew, co przyniosło efekty już w 4. minucie meczu, kiedy to po efektownym strzale Łukasza Wojciechowskiego bramkarz drużyny gości po raz pierwszy wyciągał piłeczkę z siatki. Mimo presji nałożonej przez gospodarzy drużyna z Siedlca w 10. i 12, minucie meczu strzeliła dwie bramki wychodząc na prowadzenie 2:1. Dwie minuty później Mateusz Czerw doprowadził do remisu.
W drugiej tercji lepiej odnalazła się drużyna lidera 1 ligi strzelając w 27. minucie meczu bramkę na 3:2, lecz ich radość nie trawa długo. Po indywidualnej akcji zakończonej fenomenalną bramką Macieja Zanoberga w 28. minucie na tablicy wyników widniał remis 3:3. Atmosfera na boisku gęstniała z minuty na minutę, przez co mecz się zdecydowanie zaostrzył. Drużyna gości nie radziła sobie w obronie z bardzo dobrze przygotowaną taktycznie drużyną SZS Wieliszew, co zaowocowało bramką na 4:3 Mateusza Czerwa po pięknym strzale ze środka pola karnego. Wysoki pressing, a zarazem mądre rozgrywanie ataku poskutkowało kolejną bramką. W 38. minucie strzałem z dystansu popisał się Konrad Fac. Po drugiej tercji nastroje w drużynie prowadzonej przez Aleksandra Miętka były rewelacyjne, lecz Absolwent grał do końca. W 49. minucie bramkarz gospodarzy Marcin Czarkowski obronił karnego. Mając takiego bramkarza w drużynie można być pewnym o końcowy rezultat meczu. Na 30 sekund przed końcem, goście strzelili bramkę na 4:5 i takim wynikiem zakończył się mecz. Wielkie brawa dla całej drużyny za walkę, nieustępliwość i mądrą grę od początku aż do samego końca. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany bramkarz SZS Wieliszew – Marcin Czarnkowski mając na swoim koncie obronione aż 43 strzały! Kolejna okazja na zdobycie punktów już w najbliższą niedzielę. Drużyna SZS Wieliszew zmierzy się w meczu wyjazdowym ze Spartanami Opalenica. (red.)