Unia Turza Śląska przegrała z Odrą Bytom Odrzański 0:1, tracąc gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Tym samym żeby być pewnym pozostania na szczeblu III ligi muszą wygrać mecz ostatniej kolejki z Wartą Gorzów Wlkp.

Unici byli lepsi od rywala, mieli swoje sytuacje bramkowe, ale to gospodarze zadali decydujący cios w momencie, kiedy już wydawało się, że w tym spotkaniu licznie zgromadzona publiczność goli nie zobaczy.

Pomogła w tym napewno czerwona kartka dla Michała Szymały otrzymana w 57. minucie, co ograniczyło ofensywne zapędy dobrze grających podopiecznych trenera Dariusza Kłusa.

Drużyna grała w osłabieniu, ale gospodarze nie przeważali. Wręcz przeciwnie, to Unici byli groźniejsi pod ich bramką. Dlatego podwójna szkoda straconego punktu, po którym w ostatnim meczu sezonu Unii wystarczyłby do utrzymania remis.

MKS ODRA BYTOM ODRZAŃSKI – KS UNIA TURZA ŚLĄSKA 1:0 (0:0)

• 1:0 Miłosz Jóźwiak 90+5 min., asysta Wiktor Kobiela.

MKS ODRA BYTOM ODRZAŃSKI: Bartosz Szafer – Oskar Skałecki (73. Aron Kusiak), Yauhenii Semenchuk, Wiktor Wawrzyniak, Wiktor Kobiela – Mykyta Loboda (79. Konrad Grzymisławski), Kacper Koppenhagen (87. Kamil Walków), Sebastian Żukowski, Bartosz Skiba (73. Damian Stachurski), Yevhenii Belych – Przemysław Siudak (79. Miłosz Jóźwiak). Pozostali rezerwowi: Łukasz Budzyński, Bartłomiej Gajda, Damian Koppenhagen, Wiktor Maliszewski. Trener: Maciej Górecki.

KS UNIA TURZA: Wiktor Gorel – Michał Szymała, Mateusz Bodzioch, Wojciech Orzeł – Dominik Klimkiewicz (59. Piotr Groborz), Jakub Zawierucha (59. Oskar Wala), Patryk Witkowski, Michał Mazur – Przemysław Brychlik (75. Jakub Kuczera), Piotr Strączek, Sławomir Musiolik. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Bartosz Chęciński, Konrad Stisz. Trener: Dariusz Kłus.

źródło: uniaturza.pl