Dzisiejsze (25 marca 2021 roku) spotkanie „Globalna pandemia, lokalne rozwiązania – perspektywa samorządu lokalnego” rozpocznie się o 14. Będzie je można obejrzeć w serwisie YouTube.
W dyskusji udział wezmą dr Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, oraz prof. Ewelina Szczech-Pietkiewicz, Kolegium Gospodarki Światowej SGH.
Władze lokalne i regionalne są na pierwszej linii walki z pandemią: odpowiadają za opiekę zdrowotną, ochronę miejsc pracy i zwiększanie rozwoju regionów. Obostrzenia i spadek aktywności gospodarczej przekładający się na zmniejszone wpływy podatkowe w pierwszej kolejności uderza w jednostki samorządu.
Niedobory w budżetach samorządowych odczujemy wszyscy poprzez ograniczenia w środkach inwestycyjnych czy funkcjonowaniu podstawowych usług publicznych. W jakiej kondycji są dziś finanse jednostek samorządu terytorialnego i czy podejmowane przez nie inwestycje są zagrożone?
Podczas forum będzie można dowiedzieć się jak samorządy radzą sobie w sytuacji kryzysu zdrowotnego i gospodarczego, czy rząd wspiera samorządy w utrzymaniu płynności i realizowaniu powierzonych im zadań. Poruszane będą również tematy związane z regionalizacją obostrzeń i walką z ogniskami wirusa na poziomie regionów, rolą unijnego Funduszu Odbudowy dla inwestycji lokalnych, wpływem pandemii na lokalne społeczności i gospodarkę w skali regionu czy przyszłością samorządu terytorialnego w Polsce.
Jest to kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH, wspólnego projektu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Forum Ekonomicznego.
Rozmowę poprowadzi Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.
Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na najbardziej istotne kwestie ekonomiczne pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich konsekwencji i skutków z perspektywy regionu, kraju, poszczególnych branż, przedsiębiorstw, jak również gospodarstw domowych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS