A A+ A++
Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji” to jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie. Jest on realizowany z inicjatywy Związku Banków Polskich przez Warszawski Instytut Bankowości. Jego celem jest edukowanie uczniów, studentów i seniorów w zakresie podstaw praktycznej wiedzy dotyczącej ekonomii, finansów i bankowości.
Seniorzy coraz chętniej korzystają z sieci, ale czy wiedzą, jak robić to bezpiecznie? A co z osobami, które obawiają się rozpocząć przygodę z internetem, bo czują, że jest to świat pełen nieuniknionych zagrożeń?

Celem kampanii „Seniorze – spotkajmy się w sieci” jest zwiększenie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa seniora w internecie i promowanie postawy wspierania swoich rodziców oraz dziadków w poruszaniu się po cyfrowym świecie. Filmy instruktażowe z ambasadorką kampanii – Barbarą Bursztynowicz w przystępny sposób wprowadzają do tematyki, a broszury rozwijają i szczegółowo omawiają poszczególne zagadnienia.

Seniorzy będą mogli dowiedzieć się jak bezpieczniej korzystać z rozrywki i komunikacji przez internet oraz jak szybko i wygodnie załatwiać różne sprawy online. Materiały edukacyjne wprowadzą ich też w świat ochrony danych oraz dostarczą informacji na temat metod oszustów w sieci, na które trzeba szczególnie uważać.

Filmy i broszury są przeznaczone zarówno dla seniorów, którzy w interencie radzą sobie dobrze, jak i tych mniej biegłych. Kampania zwraca szczególną uwagę na ważną rolę, jaką pełnią bliscy osób starszych w poznawaniu przez nich wirtualnego świata.

Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości – laureatem konkursu pt. „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną”.

Więcej informacji na temat kampanii oraz filmy instruktażowe można znaleźć na stronie: www.gov.pl/seniorze-spotkajmy-sie-w-sieci.

E-mail i media społecznościowe, czyli o bezpiecznej komunikacji w internecie
Sprawy urzędowe i bankowe, czyli o bezpiecznym załatwianiu codziennych spraw przez internet 
Antywirus I zaślepka, czyli z czego korzystać, żeby być bezpiecznym w sieci 
Metoda na…, czyli na co powinien uważać w internecie ostrożny senior  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Olkusz: Zamek Rabsztyn dla niepełnosprawnych
Następny artykułUM Zielona Góra: Głośna próba syren alarmowych