Jak można będzie złożyć deklaracje do CEEB? Gdzie można pobrać deklarację do złożenia w wersji papierowej? Czy złożenie deklaracji jest obowiązkowe? Jeśli jest np. dwóch właścicieli, deklaracje składa jeden z nich? Gdzie można znaleźć regulacje na temat CEEB? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać ze strony: zone.gunb.gov.pl, do odwiedzenia której zaprasza Główny Urząd Nadzoru Budowalnego.
Na kanale youtube Głównego Urzędu Nadzoru Budowalnego pojawił się również film dotyczący Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz obowiązku składania deklaracji: youtu.be.
Przypominamy, że deklarację będzie można złożyć zarówno drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl jak też w wersji papierowej w Urzędzie Miasta Włocławek. Wniosek dostępny jest do pobrania pod adresem: bip.um.wlocl.pl, formularz można też uzyskać w budynkach ratusz przy Zielonym Rynku 11/13 oraz ul. 3 Maja 22.
Na wysłanie deklaracji mieszkańcy będą mieli 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.
Czym jest deklaracja do CEEB? To rodzaj ankiety w której podaje się: imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby; adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw; informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach;
Katalog urządzeń, które muszą być wpisane do CEEB, jest bardzo szeroki, obejmuje: m.in. kotły i grzejniki gazowe, kotły na paliwa stałe, pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne czy ogrzewanie elektryczne. Obowiązek złożenia deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw będą mieli właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, którzy posiadają źródło ciepła o mocy do 1 MW.
Obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo i za jego niewypełnienie w terminie grozi mandat do 500 zł, a jeśli sprawa trafi do sądu grzywna do 5 tys. zł.
Pełną informację na ten temat publikujemy: www.wloclawek.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS