Fragment meczu Jarota Jarocin – WKS Gryf Wejherowo

Ważny remis na stadionie przeciwnika w Jarocinie wywalczyli piłkarze Gryfa Wejherowo. Po trudnym pojedynku na mokrej murawie gryfici podzieli się punktami z Jarotą 1:1.

Od pierwszych minut, mimo wyrównanej gry, gryfici sprawiali lepsze wrażenie naciskając bramkę gospodarzy, ale nie przekładało się to na zmianę rezultatu. Nie próżnowali też piłkarze Jaroty. Najpierw Ferra obronił strzał Skokowskiego z rzutu wolnego, a później niecelny strzał Szewczyka minął światło bramki gryfitów. Krytycznym momentem dla wejherowian okazała się 29 minuta, gdy napastnik gospodarzy Bartoszak minął obrońców Gryfa i dość szczęśliwym dla gospodarzy uderzeniem, bo piłka najpierw trafiła w słupek,  zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Gryfici zareagowali natychmiast. Po składnej akcji Gryfa i celnym strzale na wysokości zadania stanął bramkarz Kmiecik. Na kilka minut przed przerwą wejherowianie egzekwowali jeszcze rzut wolny z około 25 metrów, ale strzał głową naszego napastnika minął okienko bramki przeciwnika.

Drugą połowę spotkania wejherowianie zaczęli od naporu na bramkę gospodarzy i serii rzutów rożnych. Po jednym z nich, i faulu na naszym napastniku w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę i padło wyrównanie. Rzut karny w 57 minucie pewnie wyegzekwował Karol Baranowski. Mecz do końca trzymał w napięciu i choć  więcej szans na zdobycie w końcówce zwycięskiego gola mieli gryfici, mecz zakończył się podziałem punktów.

Remis w Jarocinie to cenna zdobycz Gryfa, którą żółto-czarni okupili trzema żółtymi kartkami. Generalnie Jarota, która w swoim dorobku ma 8 punktów więcej, jest zespołem, z którym dobrze gra się Gryfowi. W dotychczasowych spotkaniach z tym zespołem gryfici odnotowali dwa zwycięstwa i dwa remisy. Ten okazał się trzeci. Gratulujemy!

Teraz piłkarzy czeka 2-tygodniowa przerwa, po której nastąpi runda rewanżowa. Warto ten czas wykorzystać na zgranie drużyny i wypracowanie kilku skutecznych stałych fragmentów gry, które mogą się przydać w tej fazie rozgrywek. Gryf znajduje się w grupie 14 drużyn, które będą walczyć o utrzymanie w III lidze. Na razie z dorobkiem 21 punktów zajmuje 19. miejsce, ale 4 punkty zdobyte w ostatnich dwóch spotkaniach zapaliły światełko w tunelu, że nie wszystko jeszcze stracone. Cel – 15. lokata w obecnym układzie tabeli. Do znajdującego się na tym miejscu Pomorzanina z 26. punktami gryfici tracą tylko 5 punktów. Powodzenia.