Z dwoma medalami: złotym i srebrnym wrócił reprezentant TKS LOK Tarnów, Wiktor Sajdak z rozgrywanych w południowokoreańskim mieście Changwon, Mistrzostw Świata juniorów w strzelectwie sportowym.

Na najwyższym stopniu podium stanęła polska drużyna w konkurencji karabin dowolny 3 postawy. Zespół w składzie: Wiktor Sajdak, Michał Chojnowski (Kaliber Białystok) oraz Maciej Ogórek (Śląsk Wrocław) „wystrzelał” 1745 pkt., wyrównując tym samym rekord świata w tej kategorii wiekowej i o dwa punkty wyprzedzając ekipę Chin. Indywidualnie, Wiktor Sajdak okazał się najlepszym z Polaków, rezultatem 404.5 pkt., kończąc zmagania na siódmym miejscu.

W strzelaniu z karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc, Wiktor Sajdak, Michał Chojnowski i Maciej Ogórek wywalczyli natomiast drużynowo srebrny medal – 1859.9 pkt., ustępując pola jedynie ekipie Węgier. Indywidualnie, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie zajął w tej konkurencji jedenaste miejsce, uzyskując wynik 619.7 pkt. Taką samą lokatę uzyskał Wiktor Sajdak w strzelaniu z karabinu pneumatycznego, kończąc eliminacje z rezultatem 626.5 pkt.

Były to pierwsze medale Mistrzostw Świata w dorobku Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego (w tegorocznych Mistrzostwach Europy drużyna w tym samym składzie wywalczyła złoto w strzelaniach pneumatycznych) i największy sukces w blisko 45-letniej historii klubu.