Czworo zawodników AZS AT Tarnów startowało dzisiaj w kwalifikacjach konkurencji na czas, rozgrywanych w ramach odbywających się w Bernie Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej. W rozpoczynających się o godz. 20 wieczornych finałach – transmisja w Eurosporcie – zobaczymy siostry Kałuckie.

Lepiej z nich spisała się tym razem Aleksandra, która z uzyskanym w pierwszym biegu rezultatem 6.78 s sklasyfikowana została na trzecim miejscu (tarnowianka przegrała tylko z rekordzistką świata, Aleksandrą Mirosław – 6.40 s oraz z Indonezyjką Desak Made Rita Kusuma Dewi – 6.75 s). W pierwszym biegu pucharowym rywalką naszej zawodniczki będzie Nurul Iqamah z Indonezji

Broniąca tytułu mistrzyni świata, Natalia Kałucka w pierwszym starcie uzyskała czas 7.18 s, w drugim poprawiła go natomiast o dwie dziesiąte sekundy i z rezultatem 6.98 s zapewniła sobie piątą lokatę. O awans do czołowej ósemki, zawodniczka AZS AT zmierzy się z Chinką Yafei Zhou.

Gorzej powiodło się Annie Brożek. Wicemistrzyni świata sprzed pięciu lat, z wynikiem 7.77 s sklasyfikowana został na dwudziestej trzeciej pozycji.

Do finałowej szesnastki nie udało się awansować także Marcinowi Dzieńskiemu. Mistrz świata z 2016 roku w drugim biegu uzyskał wprawdzie dużo lepszy wynik – 5.51 s – niż w pierwszej próbie (6.70 s), ale wystarczyło mu to jedynie do zajęcia dwudziestego czwartego miejsca.