W najbliższą sobotę, 16 grudnia w Arenie Jaskółka Tarnów odbędzie się finał Akademii Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Turniej, w którym zagrają zawodniczki i zawodnicy z klas szóstych i młodsi, rozgrywany będzie pod patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli.
W zawodach planowany jest występ około 80 dziewcząt i 150 chłopców z sekcji piłki ręcznej MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Turniej ma charakter towarzyski i jego celem jest promocja szczypiorniaka wśród najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Zmagania rozpoczną się o godz. 9.15 zawodami dziewcząt, ich zakończenie przewidziane jest na godz. 11. Początek turnieju chłopców zaplanowano natomiast na godz. 11.45, a zakończenie na godz. 13.45.
W czasie turnieju odbędzie się też spotkanie z zawodnikami i trenerami występującej w Orlen Superlidze drużyny piłki ręcznej Grupa Azoty Unia Tarnów. Będą oni przyglądać się przebiegowi zmagań, a także wręczać kalendarze ze zdjęciami tarnowskich drużyn piłki ręcznej (od najmłodszych do oldbojek i oldbojów). O godz. 11.15 wykonana zostanie natomiast wspólna fotografia uczestników zawodach, piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii Tarnów i zaproszonych gości.
Ciekawym akcentem turnieju będzie oglądanie przez jego uczestników wystawy fotograficznej „Bramki, punkty, sekundy… 140 lat tarnowskiego sportu w fotografii”, która jest prezentowana w formie wystawy stałej na terenie Areny Jaskółka Tarnów. Wystawę stworzyło tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych przy współpracy z historykiem tarnowskiego sportu dr. Robertem Nogą. Zobaczyć można na niej wiele znakomitych zdjęć, począwszy od archiwalnych fotografii przez ostatnie sportowe emocje świetnie uchwycone przez tarnowskich fotografów, m.in. Pawła Topolskiego, Tomasza Schenka, Artura Gawle, Michała Stańczyka czy Tomasza Sobczaka.
Dodatkowo Biuro Wystaw Artystycznych w czasie trwania turnieju zaprasza na otwarte bezpłatne warsztaty rodzinne „Kultura i sport”. Odbędą się one na najwyższej części trybun, nad sektorami B. Na wszystkich chętnych, małych i dużych, będą tam czekać stanowiska warsztatowe: kolorowanki, quizy, tatuaże i wiele innych. Warsztaty te finansowane są z tzw. funduszu „korkowego” i są częścią projektu – działań profilaktycznych i edukacyjnych na temat szkodliwego wpływu alkoholu i substancji psychoaktywnych na zdrowie człowieka. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.
(sm)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS