A A+ A++

Warto przypomnieć, że do 15 grudnia czekamy na wnioski od młodych muzyków, aktorów, plastyków, fotografów, tancerzy, którzy chcieliby otrzymać od Miasta Suwałki wsparcie finansowe swoich artystycznych poczynań.
Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Suwałk dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie to nowy program stypendialny, który został wdrożony w tym roku. W ramach pierwszej edycji  wyłoniono trójkę stypendystów. Tak się złożyło, że wszystkie wyróżnione osoby związane są z muzyką – Julka Markowska śpiewa, Kamila Sacharzewska gra na pianinie, a Tomek Kopecki śpiewa i gra na gitarze. Jednak o stypendium artystyczne, które ma charakter indywidualny, mogą ubiegać się uczennice i  uczniowie suwalskich szkół, zamieszkali na terenie Gminy Miasto Suwałki i odnoszący sukcesy o zasięgu co najmniej wojewódzkim w różnych dziedzinach sztuki – muzyka, taniec, teatr, literatura, sztuki plastyczne, film.
Zgodnie z regulaminem stypendysta realizować ma za otrzymane pieniądze program podnoszenia swoich umiejętności artystycznych i twórczych, tj. może je przeznaczyć na m.in. pokrycie kosztów związanych z udziałem w konkursach, festiwalach, lekcjach mistrzowskich, kursach, warsztatach, szkoleniach, zakup materiałów i usług, zakup sprzętu muzycznego, wyposażenia, strojów scenicznych, wynajem pomieszczeń.

W danym roku przewidziano możliwość przyznania do dziesięciu stypendiów. Wnioskodawcą może być samorządowa instytucja kultury działająca na terenie miasta Suwałki, stowarzyszenie lub inny podmiot działający w obszarze kultury i sztuki na terenie miasta Suwałk lub suwalska szkoła. Stypendium może również przyznać Prezydent Miasta z inicjatywy własnej.

Wnioski należy składać w kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 lub przesłać pocztą, w terminie do 15 grudnia 2020 roku. Decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego w Suwałkach.
Szczegóły znajdują się w załączonych plikach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTryb konsoli w monitorach MSI – remedium na brak 1440p w PS5
Następny artykuł5 trendów, które mogą ukształtować świat IT po pandemii