A A+ A++

Z nieba spadają… wojskowe manewry! O czym każdy mieszkaniec powinien pamiętać w lutym?

  • W lutym drogi nawiedzą wojskowe kolumny.
  • Ruch pojazdów zostanie odpowiednio skoordynowany.
  • Apel Dowództwa Generalnego o zachowanie ostrożności.

Kiedy marzec zaczną obejmować zimowe chmury, nasze drogi przejmą inne “cienie” – te wywołane przez wojskowe kolumny pojazdów. Rozpoczynając od 12 lutego 2024 r., Polska stanie się areną dla cyklicznych ćwiczeń wojskowych o nazwach STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które są częścią programu szkoleniowego Sił Zbrojnych RP. Mimo że scena ta może przypominać kadr z filmu akcji, wszystko odbywa się w ramach planu, którego celem jest wzmożenie gotowości naszego wojska.

Nie lękajmy się jednak nadmiernego chaosu. Przemieszczanie się kolumn pojazdów wojskowych zostanie przeprowadzone z militarną precyzją, tak aby minimalizować ewentualne utrudnienia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Eskortowane przez Żandarmerię Wojskową oraz współdziałające z Policją pododdziały regulacji ruchu zapewnią, że każdy manewr zostanie wykonany z należytą starannością.

W tym kontekście, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zwraca się z prośbą do wszystkich obywateli o zachowanie szczególnej uwagi na drogach oraz o unikanie niepotrzebnego mieszania się pomiędzy pojazdy wojskowe. Dodatkowo, apeluje się o powstrzymywanie się od publikacji jakichkolwiek informacji czy zdjęć, które mogłyby ujawnić szczegóły dotyczące ruchów wojskowych, ich lokalizacji czy też dokładnych dat i godzin przejazdów. Za wyrozumiałość i współpracę w tych niecodziennych okolicznościach, nasze siły zbrojne z pewnością będą wdzięczne.

Opierając się na: UM Ruda Śląska

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSmak i widok z 27 piętra
Następny artykułGościem Radia ZW był Michał Bator, brązowy medalista lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 2000 m