A A+ A++
Zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej i budżetu miasta na 2021 rok oraz nadanie nazwy Polskiej Organizacji Skautowej dla ronda u zbiegu ulic: Łódzkiej, Wojska Polskiego i Polnej- to jedne z najważniejszych uchwał, jakie radni podjęli podczas dzisiejszej (29.09) sesji Rady Miasta
 
Materiały na sesję radni otrzymali drogą elektroniczną. Imienne karty z głosowaniami zwrócili do magistratu, a podczas sesji Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński odczytał wyniki poszczególnych głosowań.

Radni przegłosowali zmiany w tegorocznym budżecie miasta oraz wieloletniej prognozie finansowej i zdecydowali o sprzedaży terenów miejskich przy ul. Kostromskiej, Słowackiego, Roślinnej, Granicznej oraz Alejach Armii Krajowej. Ponadto radni nadali nazwę Polskiej Organizacji Skautowej dla ronda u zbiegu ulic: Łódzkiej, Wojska Polskiego i Polnej. 

Z prośbą o nadanie rondu u zbiegu ul. Łódzkiej, Wojska Polskiego i Polnej, nazwy „Polskiej Organizacji Skautowej” wystąpili: Komendant Hufca ZHP Piotrków Tryb. hm. Dobromir Gierańczyk oraz Komendant Łódzkiego Hufca Harcerzy „Szaniec” hm. Jakub Deląg.
Jak wynika z treści pisma złożonego przez wnioskodawców, przedmiotem ich prośby jest utrwalenie pamięci i szacunku dla bohaterskich czynów organizacji wychowawczej młodzieży, szerzącej ideę skautowego wychowania, pracy nad sobą oraz krzewienia polskiej tradycji. Polska Organizacja Skautowa powstała w 1915 roku w Piotrkowie Trybunalskim, jednak jej korzenie sięgały jeszcze wcześniej. Ideą skupiającą młodzież w szeregach POS był postulat wolnej i niepodległej Polski. Formę służenia jej uzasadniano: „Można służyć Ojczyźnie nie tylko z bronią w ręku, gdyż nie wojna lecz pokój jest normalnym stanem ludzkości, a Ojczyźnie trzeba służyć zawsze”. Przykładem patriotycznej postawy oraz wzorem do naśladowania przez skautów byli żołnierze Legionów Polskich. Wielu skautów z POS służyło w Legionach oraz w 1920 roku broniło granic Rzeczypospolitej przed bolszewikami i komunizmem. Skauci ustanowili swoim symbolem Lilijkę z hasłem filaretów „Ojczyzna, Nauka, Cnota”, która do tej pory jest symbolem polskich harcerzy na całym świecie.

Sesję zakończyło zatwierdzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Życzliwej oraz rzeki Wierzejki.
 
Transmisję z dzisiejszej sesji można obejrzeć TUTAJ.
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoronawirus – Raport Dnia. Środa, 29 września
Następny artykułUM Piotrków Trybunalski: Wydłużona praca punktów spisowych