A A+ A++
W czwartek (8.12) w salach Zamku Królewskiego odbyły się uroczyste obchody “Barbórki” PSG Oddziału Zakładu Gazowniczego w Łodzi połączone z jubileuszem 125 lat Gazowni w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie było okazją do wręczenia medali i odznaczeń dla osób zasłużonych dla Polskiej Spółki Gazowniczej.
 
W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, władze miasta, przedstawiciele Polskiej Spółki Gazowniczej oraz Elektrociepłowni Piotrków Trybunalski. Podczas spotkania podsumowano miniony okres, omówiono plany na przyszłość oraz wręczono medale i odznaczenia dla osób zasłużonych dla Polskiej Spółki Gazowniczej.
 
– Nasza obecność w dniu Święta Barbórki na Zamku Królewskim ma stanowić podkreślenie znaczenia Piotrkowa Trybunalskiego w kształtowaniu się runku gazu w 125 rocznicę powstania pierwszej gazowni w Piotrkowie. – Parafrazując powiedzenie „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” w branży gazowniczej możemy stwierdzić, że wszystkie drogi prowadzą do Piotrkowa Trybunalskiego – mówiła podczas spotkania Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Łodzi Monika Makówka.
– W 2022 roku udało nam się zrealizować dwie bardzo istotne inwestycje dla Piotrkowa i jego mieszkańców. Elektrownia przy ul. Rolniczej została przyłączona do sieci dystrybucyjnej PSG oraz utrzymany został wysoki wskaźnik rozwoju rynku gazu w Piotrkowie i okolicach – wyliczała Dyrektor.
 
Gratulacje wszystkim obecnym przekazał także prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
– Gratuluję wszystkim pracownikom Oddziału osiągnięć w ostatnim roku i dziękuję za włożony trud w proces gazyfikacji rejonu Piotrków Trybunalski. Życzę dalszego znakomitego rozwoju zawodowego, wzbogaconego o szczęście osobiste – mówił prezydent.

Gazownia piotrkowska, powstała w 1897 roku, choć koncesję na jej budowę wydano dwa lata wcześniej. 5 lipca 1895 roku Generalne Gubernatorstwo w Warszawie i carscy urzędnicy oraz Rząd Gubernialny Piotrkowski wydały stosowną ku temu koncesję, którą potwierdzono dodatkowo specjalnym aktem notarialnym, podpisanym z jednej strony przez piotrkowski magistrat, z drugiej przez inwestora, czyli Towarzystwo Akcyjne Zjednoczonych Gazowni (Vereinigte Gaswerke) w Augsburgu.

 
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Piotrków Trybunalski: “Stalówka” i “Concordia” najlepsze w…
Następny artykułNBP rozdał nagrody dla dziennikarzy ekonomicznych. Główne wygrane bez zaskoczeń – dla TVP