A A+ A++

W dniach 11-12 maja 2022 r. w Urzędzie Miasta Lublin odbyły się warsztaty „Nowy uczeń w szkole. Metody integracji dzieci i młodzieży migranckiej”. Celem warsztatów było zapoznanie uczestników ze specyfiką pracy z dziećmi i młodzieżą o doświadczeniu migracyjnym oraz przybliżenie metod i narzędzi pracy z nowymi uczniami w szkole i klasie. Warsztaty skierowane były do nauczycieli, dyrekcji szkół oraz pedagogów i psychologów szkolnych. Wydarzenie zostało zorganizowane w odpowiedzi na pojawienie się znaczącej liczby uczniów z Ukrainy w lubelskich szkołach.

W dniu 11 maja 2022 r. warsztaty poprowadziła Pani Urszula Majcher-Legawiec – pedagożka, doradczyni metodyczna ds. edukacji wielokulturowej i międzykulturowej w Krakowie, nauczycielka akademicka i nauczycielka języka polskiego jako obcego. Gościnnie wystąpił dr Jakub Kościółek – prezes Stowarzyszenia INTERKULTURALNI PL, doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, autor licznych tekstów dot. m.in. języka, mediów oraz kultury.

W drugim dniu warsztaty poprowadził Pan Ziad Taha – mieszkający w Norwegii certyfikowany lider kursów i trener nauczycieli, który zajmuje się pomocą młodzieży oraz kadrze dydaktycznej w osiąganiu sukcesów w środowisku wielokulturowym. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem lubelskiej kadry pedagogocznej. Wśród uczestników warsztatów znalazły się także nauczycielki z Ukrainy, zatrudnione w lubelskich szkołach dzięiki współpracy Miasta Lublin i PCPM w ramach programu „Cash for Work”. Warsztaty odbyły się w ramach inicjatywy bilateralnej “Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, finansowanej z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Wszystkim ekspertom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Lublin: Sezon tai chi rozpoczęty!
Następny artykułUczniowie z Samostrzela na stażu w Słowenii – dzień II