Lubelska Noc Kultury już niebawem (3/4 czerwca). Od początku działalności Warsztatów Kultury organizatorzy angażują młodzież w różnorodne działania, dając im możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności. Festiwal co roku przyciąga młodych ludzi i zachęca ich do aktywnego udziału w życiu kulturalnym miasta. Jakie niespodzianki szykują organizatorzy dla młodych? Czym młodzież zaskoczy nas w tym roku? Sprawdź koniecznie!
Noc Kultury to festiwal, który nieustannie zaskakuje. Dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe. Zdarza się, że możemy na własne oczy zobaczyć to, co zniknęło z mapy Lublina wiele lat temu. Uczestnicy muszą się spieszyć. Do zobaczenia jest bowiem kilkaset atrakcji, czas ograniczony do jednej nocy, a punktów programu (kropek) ponad sto. Składają się na niego produkcje specjalne Warsztatów Kultury oraz projekty zgłoszone w otwartym naborze.
W tym roku w obydwu tych kategoriach młodzież zajmie szczególne miejsce. W związku ze zdobyciem przez Lublin tytułu ESM znaczną część programu organizatorzy przekazali w ręce młodzieży.
Młodzież jest nieodłączną częścią twórców i odbiorców Nocy Kultury. Można śmiało powiedzieć, że bez niej nie byłoby tego magicznego wieczoru. I mam na myśli nie tylko wolontariuszy. W tym roku usłyszymy głos młodych między innymi na rapowej scenie – wystąpią laureaci konkursu „Młodzi Raperzy i Raperki!”. W ramach otwartego naboru powstaje wiele projektów zgłoszonych przez młodzież i młodych dorosłych. Już od marca uczestnicy Sceny Warsztatów tworzą spektakl „Ulica” na podstawie tekstu Rolanda Schimmelpfenniga. Na premierze zobaczymy dwudziestu młodych adeptów aktorstwa. O wydarzeniach i atmosferze podczas Festiwalu informować będą nasi Młodzi Patroni Medialni – mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektorka Festiwalu.
Młodzież chętnie angażuje się w działania kulturalne. To szansa dla początkujących artystów na pokazanie się szerszej publiczności i zdobycie doświadczenia podczas występów publicznych.
Udział w przygotowaniach do Nocy Kultury pozwala mi odkryć nowe perspektywy i otworzyć się na różnorodność. Poprzez udział w Scenie Warsztatów mam możliwość zanurzenia się w innych światach, innych czasach i kulturach. Angażowanie się w takie działania pozwala mi rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię. Obserwując artystów w działaniu, uczę się, jak wyrażać siebie w różnorodny i twórczy sposób. Sztuka inspiruje mnie do odkrywania nowych pomysłów, myślenia nieszablonowego i poszukiwania unikalnych rozwiązań. Jest to też doskonała okazja do nawiązywania kontaktów społecznych i budowania relacji z innymi ludźmi. Spotkania na koncertach, wystawach czy spektaklach teatralnych tworzą atmosferę wspólnoty, gdzie można spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach i pasjach – opowiada Mariia Dyshleva, uczestniczka Sceny Warsztatów.
Cały program dostępny na stronie internetowej wydarzenia.
Organizatorem Festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie.
Noc Kultury jest jednym z wydarzeń programu Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk.
Patroni medialni: TVP 2, TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Centrum, Radio z Qlturą, Gazeta Wyborcza, Pismo. Magazyn Opinii, Magazyn Presto, Kultura Enter, dlaStudenta.pl, Onet.
Sponsorzy: Perła – Browary Lubelskie S.A.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS