Spotykamy się, integrujemy, wymieniamy informacjami i pomysłami, mobilizujemy się wzajemnie do kolejnych etapów działań w ramach procesu realizacji Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Jednym słowem jest aktywnie i w szkołach i podczas spotkań informacyjnych w Akademickim Centrum Kultury “Chatka Żaka”.
W ubiegłą środę, 20 września rozmawialiśmy o przygotowywaniu kampanii informacyjnej o Szkolnym Budżecie Obywatelskim na terenie szkoły oraz przygotowaniu i przeprowadzeniu działań z zakresu „Generowania pomysłów”. W najbliższą środę, 4 października widzimy się ponownie, żeby porozmawiać o weryfikacji projektów oraz o przygotowaniu zasad głosowania/deliberacji i wyboru projektów.
Większość szkół powołała już Szkolne Zespoły Robocze, które opracowują regulaminy SBO. Regulamin powinien zostać opracowany w taki sposób, aby zapewnić realizację procesu na zasadach partycypacyjnych, włączających do wspólnego działania całą społeczność szkolną, placówki czy ośrodka. Powinniśmy pamiętać, że finansowanie może obejmować: zakup szeroko rozumianego wyposażenia szkoły, terenów przyszkolnych, pomocy dydaktycznych, materiałów, narzędzi, usług, w tym usług edukacyjnych, animacyjnych niezbędnych do przeprowadzenia zadań merytorycznych etc., które zostaną uznane za najważniejsze przez daną społeczność szkolną.
Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie – Szkolne Budżety Obywatelskie – trzecia edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej “Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS