A A+ A++

PONIEDZIAŁEK, 4 września

Potańcówka podwórkowa

godz.16:00, Biblioteka Odyseja, ul. Wschodnia 42

Tego w Odysei jeszcze nie było! Potańcówka przy muzyce na żywo. Zagra i zaśpiewa dla nas Jarosław Paczyński, rockandrollowiec z pasją, wokalista i instrumentalista, którego żywiołem są koncerty. Dobra zabawa i sąsiedzka atmosfera gwarantowane!

Na spotkanie obowiązują zapisy: tel. 577 470 040

Rodzinne popołudnie z Gravitrax

godz. 17:00, Biblioteka CZTERECH KULTUR, ul. Brzeźna 10

Rodzinne popołudnie z interaktywnym systemem torów kulkowych Gravitrax. Zabawa polega na tworzeniu wymyślnych konstrukcji z torów przypominających rollercoastery, dostarcza mnóstwa emocji, gdy mkną po nich kolorowe kule.

Wstęp bezpłatny.

Wymagane zapisy: 571 553 047.

WTOREK, 5 września

Obrazki naturą malowane – warsztaty 

godz. 17:00, Biblioteka FERMENT, ul. Wróblewskiego 67

Warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczestnicy będą tworzyć obrazki z suszonych roślin. Warsztaty są adresowane do osób dorosłych.

Obowiązują zapisy: tel. 571 553 035, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ŚRODA, 6 września

W drodze po lepszy dzień” – spotkanie z poezjoterapią

godz.16:30, Biblioteka Odyseja, ul. Wschodnia 42

Spotkanie z dr Moniką Mularską-Kucharek, autorką wierszy terapeutycznych, książek z zakresu psychologii pozytywnej, jakości życia, ekspertką ds. rozwoju osób dojrzałych, terapeutką i prezeską Fundacji Łódzka Akademia Kobiecości.

Na spotkanie obowiązują zapisy: tel. 577 470 040.

CZWARTEK, 7 września

godz. 18:00, Biblioteka TRAF, ul. Cieszkowskiego 11A

Spotkanie z Tomaszem Patorą wokół książki „Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu”.

Tomasz Patora wraz z dwoma innymi dziennikarzami rozpoczął śledztwo, które ujawniło jedną z największych afer w historii III RP. Handel informacjami o zgonach, opóźnianie wyjazdów karetek pogotowia, chaos w dystrybucji niebezpiecznych leków i wreszcie – coraz więcej przypadków zaskakujących śmierci. Kilka miesięcy po tym, jak dostarczono anonim do redakcji, sprawą „łowców skór” żył cały kraj, a organy ścigania wszczęły dochodzenie.

Dziś Patora wraca do sprawy. Przedstawia nieznane dotychczas dokumenty i relacje świadków. Szczegółowo analizuje materiały i krok po kroku ujawnia sieć wzajemnych powiązań, aby odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak doszło do tego, że śmierć stała się cenniejsza od życia?

Spotkanie z Marcinem Wojdakiem, autorem książki „Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u”.

godz. 18:00, Biblioteka WOLNOŚĆ, pl. Wolności 4

Marcin Wojdak dokumentuje najciekawsze przykłady architektury ośrodków wypoczynkowych z czasów PRL-u: urokliwe stołówki, archaiczne domki letniskowe bez łazienek, pensjonaty pachnące kurzem. Niektóre z tych miejsc nadal przyjmują gości, inne niszczeją, nieatrakcyjne już dla wielbicieli egipskich plaż. Krążąc z aparatem po Polsce, wysyła pocztówki z miejsc, które przypominają beztroskie „wczasy pod gruszą”, i dzieli się refleksjami nad światem, który wraz z nadejściem nowoczesności, bezpowrotnie znika.

SOBOTA, 9 września

godz. 9:00, Biblioteka FERMENT, ul. Wróblewskiego 67

Ja Joga My

Zajęcia jogi realizowane są w ramach projektu „Ja Joga My”, który ma na celu integrację, współdziałanie i otwarcie w aspekcie ciała, umysłu i emocji. Joga ma stanowić drogę od nas samych do innych. Zajęcia prowadzi certyfikowana nauczycielka jogi – Anna Zabowska.

Obowiązują zapisy: tel. 571 553 035 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Łódź: Piknik na Młynku na pożegnanie wakacji. Tak bawili się łodzianie [ZDJĘCIA]
Następny artykułUM Łódź: Historia Łodzi. Czy jeden człowiek może posiadać 1/7 miasta? Tak, jeśli nazywa się Karol Scheibler