Targi pracy to miejsce, gdzie nie tylko można spotkać się bezpośrednio z pracodawcą czy przyszłym pracownikiem, ale również czas na wzajemną edukację – osoba poszukująca pracy może dowiedzieć się więcej o swoim przyszłym biurze, przyszły pracodawca natomiast, zanim zatrudni osobę z niepełnosprawnością, może poprawić dostępność przestrzeni.
POLECAMY
W pełni sprawni pracodawcy
W Targach weźmie udział 13 pracodawców – firm oferujących stanowiska specjalistyczne wyższego i niższego szczebla, m.in. w branżach: sprzedaż, finanse, administracja, jak i liniowe, w miejscach takich jak magazyn i produkcja. To podmioty, które doskonale znają potencjał osób z niepełnosprawnościami, widzą w nich szansę dla swoich przedsiębiorstw. Ich udział jest formą przełamania stereotypów – każdy z nich jest dowodem na to, że osoby z niepełnosprawnościami świetnie radzą sobie na otwartym rynku pracy i są bardzo wartościowymi członkami zespołów. Lista pracodawców nie jest jeszcze zamknięta – być może to dobra okazja, by poszukać osób do pracy lub porozmawiać o sposobach dostosowania swojej firmy do potrzeb przyszłych pracowników miesiąca, kwartału lub roku?
… i ich przyszli pracownicy!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W Fabryce Aktywności Miejskiej, poza ofertami pracy, odwiedzający będą mogli liczyć na pomoc specjalistów i specjalistek, którzy w strefie doradczej pomogą napisać lub skorygować dokumenty aplikacyjne oraz udzielą praktycznych wskazówek dotyczących rozmów kwalifikacyjnych. W strefie foto będzie można wykonać profesjonalne zdjęcie do CV, a w strefie instytucji będzie okazja, by porozmawiać z pracownikami PFRON-u, ZUS-u i WUP-u. To nie wszystko! W strefie doświadczeń za pomocą specjalnych przyrządów będzie można doświadczyć na własnej skórze, jak czują się osoby z różnymi dysfunkcjami.
POLECAMY
Fundacja Aktywizacja!
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywizacja, która od ponad 30 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wieloletnie doświadczenie Fundacji pozwoliło stworzyć kompleksowy model aktywizacji zawodowej, który uwzględnia zarówno potrzeby osób z niepełnosprawnościami, jak i pracodawców oferujących zatrudnienie. Oddział Fundacji w Łodzi to jeden z wielu w Polsce. Powstał w 2012 r. i od tego momentu realizuje swoją misję – pomaga w usamodzielnieniu, poprawia jakość życia osób z niepełnosprawnościami oraz prowadzi zintegrowane działania aktywizacyjne. Wszystko po to, by zmieniać nasze postawy – obojętność w zaangażowanie, trudność w innowacyjność, niewiedzę w doświadczenie. Bo czasem wystarczy się włączyć – działać aktywnie – by z niepełnosprawności uczynić jedynie niedogodność.
Więcej na temat Fundacji dowiesz się tutaj. Więcej informacji nt. targów znajduje się tutaj.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS