A A+ A++

Defibrylatory AED zamontowane są w ogólnodostępnych miejscach użyteczności publicznej, takich jak: krańcówki tramwajowe i autobusowe MPK Łódź, obiekty sportowe i kąpieliska, posterunki Straży Miejskiej, placówki ochrony zdrowia, domy pomocy społecznej, urzędy, muzea, biblioteki i instytucje kultury, ochotnicze straże pożarne i inne lokalizacje z natężonym ruchem. 

Jak używać defibrylatora?

W razie zasłabnięcia lub wypadku należy podjąć następujące czynności. W sytuacji, w której poszkodowany nie reaguje, odchyl jego głowę i sprawdź, czy oddycha. Jeżeli nie, uciskaj klatkę piersiową. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa zwiększy szanse na przeżycie poszkodowanego do momentu włączenia urządzenia. Koniecznie poproś drugą osobę o pomoc w uruchomieniu defibrylatora oraz o zawiadomienie służb ratunkowych.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Po włączeniu defibrylatora należy usunąć folię ochronną z elektrod i przykleić je do klatki piersiowej poszkodowanego. Urządzenie wykona diagnozę. Jeśli będzie potrzeba, rozpocznie defibrylację – czyli dostarczanie kontrolowanych impulsów elektrycznych do serca pacjenta. Sprzęt medyczny ma wgrane komunikaty, dzięki którym udzielający pomocy nie będzie czuł się zagubiony.

Zdrowie i bezpieczeństwo to podstawa, dlatego przy każdym urządzeniu znajduje się apteczka, w której są rękawiczki i maseczka dla pomagającego.

Mapa defibrylatorów w Łodzi

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Łódź: Duże zmiany w Orle Łódź. Gruntowna przebudowa zespołu [ZDJĘCIA]
Następny artykułUM Łódź: Within Temptation wystąpi w Atlas Arenie! Fanów czeka spektakularne show [SZCZEGÓŁY]