A A+ A++

Tajemniczo brzmiący magiczny dywan pojawił się w każdym publicznym przedszkolu w Legnicy. Magiczny dywan inaczej nazywany podłogą interaktywną to innowacyjna pomoc dydaktyczna dla szkół i przedszkoli.

Te interaktywne pomoce , w które zostały wyposażone przedszkola kosztowały 195 tys. zł i stanowią realizację kolejnego zadania w ramach wdrożonego w 2020 r. programu kompleksowej cyfryzacji placówek wychowania przedszkolnego pn. „Cyfryzacja legnickich przedszkoli”.

Jak to działa? Obraz wyświetlany na podłodze tworzy wirtualny dywan, na którym dzieci mogą bawić się, rozwijać motorykę poprzez gry i zabawy ruchowe, doskonalić spostrzegawczość, refleks oraz koordynację wzrokowo-ruchową. To jedna
z najskuteczniejszych pomocy dydaktycznych w zakresie edukacji poznawczej.  Przedszkolaki będą korzystać z aplikacji do nauki języka angielskiego, funkodowania oraz gier edukacyjnych. Wszystkie pomoce posiadają certyfikaty gwarantujące wysoką jakość i bezpieczeństwo.

W kwietniu odbędą się szkolenia dla nauczycieli przedszkoli dotyczące podniesienia
i rozwijania kompetencji cyfrowych kadry dydaktycznej w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym, w tym elementów terapii pedagogicznej.

Przypomnieć należy, że do tej pory każda grupa przedszkolna wyposażona została w komputer i monitor interaktywny. Ponadto we wrześniu 2021 r. wdrożono w placówkach elektroniczne karty przedszkolaka, które rejestrują czas pobytu dzieci we wszystkich legnickich przedszkolach miejskich.

Łącznie na realizację programu miejskiego wydatkowano już 863.888,47 zł. Trwają również przygotowania do wdrożenia dziennika elektronicznego.

Fot. Miejskie Przedszkole nr 4

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Legnica: Masz problem z azbestem? Miasto dofinansuje jego usunięcie
Następny artykułUM Bytom: Kolejne dzikie wysypiska zlikwidowane 21/03/2022