A A+ A++

Od 4 maja Galeria Satyrykon jak i wystawa w Akademii Rycerskiej, będąca podsumowaniem 56. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego w Bolesławcu ponownie będą dostępne dla zwiedzających.

Galerię Satyrykon odwiedzać można od wtorku do piątku od 12.00 do 17.00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00. Nadal jednak obowiązują  obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną:
• obowiązuje limit 4 osób zwiedzających salę;
• nadal nie będą odbywać się wernisaże, spotkania, debaty ani oprowadzania kuratorskie;
• dzieci do lat 13 zwiedzają pod opieką dorosłych opiekunów;
• istnieje możliwość zakupu wydawnictw i plakatów związanych z działalnością Galerii;
• przy punkcie kasowym w tym samym czasie może znajdować się tylko 1 osoba;
• tymczasowo zamknięte są toalety i szatnie dla zwiedzających.

Od 4 maja do 12 czerwca 2021 Galeria Satyrykon gościć będzie wystawę Amberif Design Award: Ostateczne piękno w ramach Legnickiego Festiwalu Srebro 2021 organizowanego przez naszego Partnera – Galerię Sztuki w Legnicy. Wystawa prezentuje prace zakwalifikowane w 24. edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award, pod hasłem Ostateczne Piękno zorganizowanym w 2020 r. Pomysłodawcą wydarzenia są Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif w Gdańsku, podczas których odbywała się też uroczysta gala wręczenia nagród. Celem konkursu jest promocja myśli twórczej i nowatorskich rozwiązań w projektowaniu biżuterii z wykorzystaniem bursztynu. Na konkurs nadesłano 169 projektów, autorstwa 130 twórców z 25 krajów. Nagrodzeni i wyróżnieni artyści pochodzą z Polski, Finlandii, Tajwanu oraz Iranu.

Kolejną wystawą dostępną dla odwiedzających jest wystawa podsumowująca 56. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu.  Powstała ona w ramach współpracy między Legnickim Centrum Kultury i Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury.
Tradycja organizowania plenerów w Bolesławcu, najważniejszym ośrodku artystycznym polskiej ceramiki sięga 1963 roku. To jedna z najstarszych imprez w regionie, wydarzenie o ogromnym potencjale twórczym, które przyciąga wielu znakomitych artystów zajmujących się tą trudną, ale niezwykle atrakcyjną i oryginalną, formą sztuki. Do udziału zostało zaproszonych 10 utalentowanych artystów: Janina Bany-Kozłowska, Joanna Brudzińska, Jacek Opała, Marek Zyga, Joanna Mysłek-Michnowska, Barbara Bednarowicz, Edyta Orlińska, Mariusz Ochocki, Martyna Izabela Woźnica-Chrostek, Barbara Kozłowska-Trojnar oraz Marta Małoszyc.

Prace powstałe podczas pleneru zobaczyć można w Akademii Rycerskiej,
w godz. 9:00 – 15:30, po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel.: 76 723 37 00.

Wystawa dostępna jest również online na YouTubie Legnickiego Centrum Kultury:
 https://www.youtube.com/watch?v=Bh1sIgxPUNo

(LCK)

Powrót na listę aktualności

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Legnica: Kup bilet autobusowy MPK w nowej aplikacji
Następny artykułUM Legnica: Polska Miedź i samorządy. Wspólne projekty społeczne zrealizowane z KGHM