A A+ A++
Od kilku lat Urząd Miasta Kielce włącza się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, które przypadają 17 listopada i z tej okazji podświetla budynek Ratusza na fioletowo. Podobnie jest i w tym roku. 
W ten sposób Miasto Kielce przyłącza się do akcji Global Illumination Initiative, promowanej m.in. przez Fundację Koalicja dla wcześniaka. Celem wydarzenia jest okazanie wsparcia dzieciom i ich rodzinom. To również wyraz wdzięczności dla lekarzy, głównie neonatologów, położnych oraz pielęgniarek. 
Warto podkreślić, że jedno na dziesięcioro dzieci w Europie rodzi się przed planowanym terminem.
Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczne obchody Światowego Dnia Wcześniaka są szczególne i bardzo trudne. Niestety rodzice dzieci, które przedwcześnie przyszły na świat często nie mogą przebywać na oddziałach neonatologicznych ze swoimi pociechami, a cały ciężar opieki nad wcześniakami spada na personel medyczny, który każdego dnia walczy o ich życie i zdrowie. 
W tym roku z powodu pandemii nie odbędzie się doroczny zjazd wcześniaków, organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wcześniaków Świętokrzyskich. Stowarzyszenie zachęca rodziców, personel medyczny i wszystkie osoby wspierające wcześniaki z Kielc, do zmiany choć na jeden dzień zdjęcia profilowego na facebooku, poprzez dodanie specjalnej nakładki.
Natomiast w sobotę 21 listopada o godzinie 6:30, Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który sam jest wcześniakiem, w Bazylice Katedralnej odprawi Mszę Świętą w intencji wcześniaków, ich rodzin oraz pracowników  kieleckich szpitali, zajmujących się małymi pacjentami – Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka.  
Msza będzie transmitowana przez Radio Em
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Ruda Śląska: Policjanci z rudzkiej grupy SPEED nie zwalniają tempa
Następny artykułBudżet UE i reguła praworządności. Premier Holandii o możliwości użycia “opcji atomowej”