A A+ A++

Pandemia wirusa dała się też we znaki placówkom oświatowym. Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego do Wielkanocy funkcjonowanie żłóbków, przedszkoli, szkół zarówno publicznych, jak i niepublicznych, zostaje zawieszone i nie będą one prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Grudziądzcy nauczyciele wspierają i zachęcają uczniów do domowej edukacji – udzielają wskazówek, odpowiadają na pytania, wyjaśniają wątpliwości.

 

Nauczyciele w grudziądzkich szkołach organizują naukę zdalną. Nauczyciele poprzez e-dziennik przekazują uczniom informacje jakie partie materiału z podręcznika opracować i jakie zdania wykonać. Poprzez media społecznościowe udostępniają materiały do samoksztkatcenia oraz prowadzą konsultacje. Wysyłane przez nauczycieli materiały to m.in. zakres materiału do samodzielnego opracowania, zagadnienia do opracowania na podstawie podręcznika lub innych dostępnych materiałów, utworzone przez nauczycieli materiały dydaktyczne, arkusze egzaminacyjne z poprzednich sesji do samodzielnego rozwiązania, prezentacje, filmy dydaktyczne i instruktażowe, testy i zadania do wykonania, materiały do ćwiczenia czytania ze zrozumieniem czy linki do filmów, portali i platform edukacyjnych.

Natomiast nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą m.in. transmisje na żywo na Facebooku z ćwiczeniami do wykonania przez uczniów.

Nauczyciele są w stałym kontakcie z uczniami i rodzicami w celu systematycznej realizacji podstawy programowej. Oferują oni swoją pomoc i wsparcie. Bieżący kontakt i współpraca ma na celu przede wszystkim utrwalenie materiału, szczególnie z maturzystami i ośmioklasistami, których w najbliższym czasie czekają ważne egzaminy.

Jedną z form sprawdzenia wiedzy i umiejętności, z której korzystają grudziądzcy nauczyciele, jest wykorzystanie platformy quizizz. Na platformie nauczyciel samodzielnie może przygotować w czasie rzeczywistym test do rozwiązania czy inne interaktywne zadania.

Nauczyciele kontrolują uczniów poprzez ustalanie terminu wykonania zadania i przesłanie efektów środkami komunikacji elektronicznej w formie tekstów, skanów, rysunków czy rozwiązań zadań. Część nauczycieli przeprowadza za pośrednictwem Internetu sprawdziany. Powstały także dodatkowe konta e-mail do kontaktowania się z uczniami.

Przypominamy, że Kujawsko-Pomorska e-Szkoła przygotowała lekcje dla maturzystów i ośmioklasistów. Transmisje online będą dostępne na stronach www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-11:30, będą odbywały się półgodzinne interaktywne lekcje online. Po każdych zajęciach odbędzie się przerwa, podczas której będzie można zadawać pytania nauczycielom. Dyskusja potrwa 15 minut. Zajęcia dla maturzystów zorganizowano z języka polskiego i matematyki.

Polecane platformy: www.epodreczniki.pl; www.wolnelektury.pl, www.dlaucznia.migra.pl, www.eduelo.pl, https://edupolis.pl/e-learnig/, www.gov.pl/zdalnelekcje, www.cke.gov.pl, www.dzwonek.pl, www.squla.pl.

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Lublin: Tragiczny finał libacji. 49-latek odpowie za zabójstwo
Następny artykułPolicja Grudziądz: Aplikacja „Kwarantanna domowa” – ruszył proces jej udostępniania