Jak tu trafili, skąd czerpią wiedzę i siłę oraz co myślą o Gorzowie. Cudzoziemcy, którzy w naszym mieście znaleźli swoje miejsce na ziemi, komentują, oceniają i chwalą miasto oraz jego mieszkańców.
Wszystko w ramach najnowszego projektu Małgorzaty Wrześniak i Cecylii Al-Sharairi Gorzów #Nie Jestem Stąd. I choć to autorski projekt dwóch gorzowianek, wpisuje się w założenia kampanii wizerunkowej, realizowanej w mieście od blisko 3 lat Gorzów #Stąd jestem.
W ramach projektu, jego autorki Małgorzata Wrześniak oraz Cecylia Al-Sharairi, rozmawiają z 20 osobami, bohaterami cyklu wywiadów, przedstawiających sylwetki osób mieszkających w Gorzowie, ale nie będących Polakami. Bohaterami filmów są obywatele takich krajów jak: Egipt, Turcja, Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chiny, Rosja, Niemcy, Ukraina, Francja, Dania, Bangladesz, Tajlandia, Gruzja, Białoruś, Indie, Wielka Brytania. Odpowiadają oni na pytania o codzienną rutynę, życie, pracę, ale także opowiadają, jak znaleźli się w naszym mieście. Projekt to cykl 20 filmów – wywiadów, które będą publikowane na kanale You Tube.
Celem projektu Gorzów #Nie Jestem Stąd jest promocja i przybliżenie innych kręgów kultowych, wzrost świadomości gorzowian na temat różnic kultowych, które na co dzień mogą okazać się atutem podczas wspólnych działań na rzecz miasta. To również możliwość spojrzenia na miasto oczami innych osób, które oceniają je zupełnie odmiennie niż rodowici gorzowianie. A to spory atut promocyjny dla Gorzowa.
Rozmowy dotyczą podobieństw, różnic, zwyczajów oraz tradycji. – Przedstawiamy życie cudzoziemców w polskich realiach, pozwalamy zbliżyć się do nich, odkrywamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania. Dzięki temu, wzrasta świadomość społeczna. Budujemy mosty i uczymy się szanować różnice. Odkrywamy jak wielokulturowym miastem jest Gorzów – podkreśla Małgorzata Wrześniak.
Gorzów zamieszkują obywatele z blisko 60 różnych państw (dane z grudnia 2019 roku). Wywiady poza walorem edukacyjnym i promocyjnym, mają promować naukę języków obcych, które ułatwiają kontakty z cudzoziemcami w Gorzowie, a im pomagają lepiej zaadaptować się w naszym mieście – dodaje pani Małgorzata.
Każdy z 20 odcinków odcinek będzie przygotowany dla odbiorców polskojęzycznych i anglojęzycznych. U dołu ekranu, po kliknięciu odpowiedniej ikonki, pojawią się napisy z tłumaczeniem. Wywiady bowiem były przeprowadzone po angielsku, niemiecku i po polsku.
Pierwszy odcinek zostanie opublikowany na kanale You Tube już w najbliższy piątek, 6 listopada br. Od tego dnia, w każdy kolejny wieczór, będą umieszczane następne odcinki z cyklu Gorzów#NieJestemStąd.
Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
Grafika Archiwum UM
Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją
Oryginalne źródło: ZOBACZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS