Gawędy o wilkach i innych zwierzętach, Ambaras, Lolek, Pajęczyna Charlotty, Zaopiekuj się mną, Saga o ryjówce i wiele wiele innych. Czy Wasze dzieci zaczytują się w powieściach i książkach o zwierzętach? Teraz same mają szansę opisać, co czują i myślą zwierzęta i zostać najmłodszymi pisarzami w Polsce! Ruszyła właśnie 4. edycja konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych “Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era.
W tym roku jury konkursowe zaprasza dzieci, by opisały co do powiedzenia mają nam zwierzęta! Nagrodą dla 30 laureatów z całej Polski będzie publikacja ich opowiadań w prawdziwej książce, która będzie miała premierę na jesieni.
Tekst tegorocznego zadania konkursowego brzmi następująco:
“Słynny naukowiec profesor Antoniusz Wścibinos skonstruował urządzenie tłumaczące mowę zwierząt. Nazwał je ZWIERZOFONEM. Urządzenie owo, z wyglądu przypominające połączenie trąby z dyktafonem, nie tylko tłumaczy, co mówią zwierzęta, lecz także nagrywa ich wypowiedzi. Pewnego dnia w czasie spaceru profesor zgubił owo urządzenie. Gdy je znalazł, pamięć urządzenia była całkowicie zapełniona. Małe i duże zwierzęta ponagrywały tam swoje zwierzenia! Jak myślisz, co chciały nam powiedzieć? Co je cieszy, co martwi, czego potrzebują? Co sądzą o nas, ludziach? Pomóż profesorowi spisać choć jedną opowieść nagraną na ZWIERZOFON. Dzięki Tobie cały świat może się dowiedzieć, co zwierzęta mają nam do powiedzenia!”
Opowiadania konkursowe (maksymalnie 2.800 znaków bez spacji) dzieci mogą zgłaszać (także przy pomocy rodziców) za pośrednictwem strony internetowej https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem do 26 kwietnia 2020 roku. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych – dla klas 1-4 oraz 5-8. Trzydziestu laureatów konkursu poznamy 4 czerwca, a na jesieni ukaże się książka ze zwycięskimi opowiadaniami. Jak co roku cały dochód ze sprzedaży książki pokonkursowej wydawnictwo Nowa Era przekaże na rzecz wybranej organizacji – w tej edycji konkursu będzie to jedna z fundacji zajmujących się codziennym wspieraniem zwierząt w Polsce.
Więcej porad i ważnych informacji na stronie konkursowej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS