W minionej kolejce Orlen Basket Ligi dąbrowscy koszykarze wygrali z Sokołem Łańcut. Zwycięski mecz przerwał serię porażek dąbrowian, a dwaj gracze MKS-u zapracowali na indywidualne wyróżnienia.

Spotkanie w ramach 13.kolejki ekstraklasy, pomiędzy Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut i MKS-em Dąbrowa Górnicza, było zacięte, a jego rozstrzygnięcie zapadło dopiero w dodatkowym czasie gry. Finisz dogrywki był niezwykle emocjonujący. Na 16 sek. przed końcem trafił Kacper Młynarski i wówczas wydawało się, że już nic nie może zagrozić zwycięstwu gospodarzy, którzy wówczas prowadzili 96:95. Jednak niesamowitym rzutem zza linii 6,75 m popisał się Marc Garcia, co dało gościom upragnione zwycięstwo. I właśnie akcja zakończona zdobyciem kluczowych punktów zajęła pierwsze miejsce pośród 10 najlepszych akcji kolejki.

– W takich momentach wyłączą się myślenie. Działa się na instynktach. Wiedziałem, że jestem mniej więcej na wprost do kosza, więc moim celem było wyrzucenie piłki prosto w stronę obręczy. I wpadło! To tyle, nie ma w tym większej filozofii. Choć muszę przyznać, że byłem pewien, że ta piłka wpadnie. Zresztą przy każdym rzucie tak mam – powiedział serwisowi plk.pl nam Marc Garcia.

Nie lada wyczynu dokonał także Tayler Persons. W ostatnim meczu zaliczył triple-double (uzyskanie wyników dwucyfrowych w trzech z pięciu kategorii – punkty, asysty, zbiórki, przechwyty, bloki).

Amerykanin w ponad 38 minut na parkiecie zdobył 15 punktów (6/7 za dwa), 12 asyst, 11 zbiórek i 6 przechwytów, co przełożyło się na eval 35 (suma punktów, zbiórek, asyst, przechwytów i bloków, pomniejszona o straty i niecelne rzuty). To piętnaste triple-double w historii Polskiej Ligi Koszykówki. Warto podkreślić, że Persons jest pierwszym koszykarzem, który dokonał tego dwukrotnie. 25 listopada, w starciu z Legią Warszawa, zaliczył 13 punktów, 12 zbiórek i 15 asyst.

Bardzo dobra gra Personsa przełożyła się na przyznanie mu tytułu najlepszego zawodnika kolejki.

W nadchodzącej kolejce, dzień przed wigilią, MKS zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia. Dąbrowianie ligowy rok zamkną 30 grudnia. Wówczas podejmą GTK Gliwice. Początek meczu o godz.19.30. Bilety dostępne online.