A A+ A++

Autorzy dwunastu biznesowych koncepcji walczą w trzeciej edycji konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. Laureatów poznamy na początku grudnia.

Konkurs to propozycja dla tych, którzy mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. Do 23 października zgłaszać mogli się ci, którzy myślą o rozkręceniu działalności gospodarczej, a także osoby które prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Tym razem wśród propozycji znalazły się:

  • gabinet odmładzania i modelowania twarzy, oferujący zabiegi oparte na masażu, bez ingerencji chirurgicznych;
  • restauracja;
  • produkcja biżuterii i gadżetów z żywicy epoksydowej;
  • usługi cateringowe, organizacja degustacji, warsztatów i pokazów kulinarnych;
  • działalność szkoleniowa z wykorzystaniem nauczania opartego na grach;
  • sala integracji sensorycznej;
  • usługi koszenia, sprzątania, czyszczenia i wypożyczanie sprzętu;
  • specjalistyczne szkolenia dla branży technicznej i motoryzacyjnej;
  • architektoniczne projektowanie trójwymiarowe;
  • kawiarnia;
  • centrum kształcenia, oferujące m.in. kursy językowe i warsztaty artystyczne;
  • autoserwis, obsługujący samochody osobowe i busy.

– W tym roku do konkursu zostały zgłoszone bardzo ciekawe projekty. Przedstawione pomysły dotyczą zarówno tradycyjnych branż, jak również rozwiązań bardziej innowacyjnych. To interesujące spojrzenie na swoje miejsce w biznesie, współczesny rynek czy związane z nim szanse umocnienia swoje pozycji – ocenia Ewa Fudali – Bondel, pełnomocnik prezydenta ds. rozwoju gospodarczego.

Z tego grona wyłonionych zostanie od 3 do 5 autorów biznesowych pomysłów, którzy przejdą do drugiego etapu. Zakwalifikowanych do niego czeka warsztat z profesjonalnej prezentacji, a finalnie prezentacja własnego modelu biznesowego przed jury i publicznością w Pałacu Kultury Zagłębia. Ta część, w której poznamy laureatów, odbędzie się 5 grudnia. Każdy finalista będzie miał pięć minut na przedstawienie swojej biznesowej koncepcji i dziesięć minut na odpowiedzi na pytania jurorów oraz publiczności.

Dla zwycięzcy i osoby, której koncepcja najbardziej przypadnie do gustu publiczności przewidziano nagrody finansowe. Ich pula opiewa na kilkadziesiąt tysięcy zł. Finaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od sponsorów. Po zakończeniu konkursu, laureaci będą musieli w ciągu trzech miesięcy wdrożyć zaprezentowany model i prowadzić działalność gospodarczą minimum przez rok.

Głównym organizatorem konkursu jest miasto. W jury, któremu przewodniczy Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, zasiadają przedstawiciele środowisk gospodarczych i akademickich, organizacji zrzeszających przedsiębiorców i instytucji wspierających biznes.

„Model biznesowy dla Dąbrowy” pierwszą odsłonę miał w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu „Holisfera”. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W zeszłym roku odbyła się jego druga edycja. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą „Nieźle pogięte” produkuje meble oraz akcesoria dekoracyjne, zgodne z obecnymi trendami w europejskim designie. Kwietniki, stoły, stoliki i konsole wychodzące spod jego ręki sam określa jako loftowe i industrialne.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Dąbrowa Górnicza: Remont drogi w Kuźniczce Nowej. Linie 603 i 606 nie wjadą na ostatni przystanek
Następny artykułPapież: Nie dajmy się zarazić przewrotną logiką wojny