Rozpoczyna się jedno z największych badań adresowanych do osób z niepełnosprawnościami w Polsce, które ma na celu głębokie zrozumienie ich aktualnych potrzeb i oczekiwań. Zainicjowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, badanie to jest szansą na realne wpływanie na przyszłość wsparcia i usług dostępnych dla tej grupy społecznej.
- Badanie skierowane do osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
- Głównym celem jest zdiagnozowanie potrzeb tych osób z ich własnej perspektywy.
- Metody badawcze to ankiety, indywidualne wywiady oraz dyskusje grupowe.
- Możliwość udziału w badaniu online, przez telefon lub osobiście, z zachowaniem pełnej anonimowości.
Organizowane na szeroką skalę badanie ma zbadać, jak zmieniły się potrzeby osób z niepełnosprawnościami od ostatniego tego typu projektu przeprowadzonego w 2017 roku. Wiedza ta jest kluczowa dla dalszego kształtowania polityki społecznej i systemów wsparcia, aby były one jak najlepiej dostosowane do rzeczywistych potrzeb tych osób.
Wszystkie zebrane dane będą miały zastosowanie wyłącznie w celach analitycznych, zapewniając uczestnikom pełną ochronę ich prywatności. Organizatorzy badania podjęli wszystkie niezbędne środki, aby uczestnictwo było możliwie najłatwiejsze i najbardziej komfortowe dla wszystkich zaangażowanych.
Osoby zainteresowane udziałem w badaniu mogą wybrać sposób uczestnictwa, który najlepiej odpowiada ich możliwościom i preferencjom. Dostępne są formularze online, możliwość kontaktu telefonicznego oraz opcja przeprowadzenia wywiadów osobistych czy grupowych, zawsze z zachowaniem najwyższych standardów etycznych.
Wyniki tego badania mogą przynieść istotne zmiany w życiu wielu osób, dlatego każdy głos jest ważny. To nie tylko szansa na wyrażenie własnych potrzeb, ale także na przyczynienie się do tworzenia lepszej przyszłości dla całej społeczności osób z niepełnosprawnościami w Polsce.
Według informacji z: UM Częstochowa
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS