A A+ A++

Ponad 16 tys. zwiedzających odwiedziło Park Nauki Torus w pierwszym roku jego funkcjonowania. Nauka przez zabawę dzięki interaktywnym eksponatom, warsztaty, pokazy naukowe i spotkania to główne elementy oferty programowej. Od 28 do 30 sierpnia z licznymi atrakcjami będziemy świętować pierwsze urodziny obiektu wybudowanego przy zrewitalizowanej wieży ciśnień w Ciechanowie.

Park Nauki Torus oraz Cafe Pitagors zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania swoich pierwszych urodzin. 30 sierpnia (niedziela) Park Nauki Torus zabiera odwiedzających w niezwykłą kosmiczną wyprawę. Od godziny 10.00 będą odbywały się pokazy w mobilnym planetarium usytuowanym pod wieżą. Najmłodsze dzieci (od 4 lat) oraz ich opiekunowie będą mogli wraz z  Jamesem – pingwinem z Bieguna Południowego oraz Vladimirem – zabawnym niedźwiedziem z Bieguna Północnego, odbyć podróż w kosmos i  dowiedzieć się m.in. dlaczego noc na biegunach trwa tak długo. Najmłodsi poznają również nasz układ słoneczny.  Starsze dzieci (od 9 lat), a także osoby dorosłe będą mogły odbyć podróż na księżyc oraz dowiedzieć się, co widać na nocnym niebie podczas każdej z pór roku. Pokazy będą trwać ok. 45 min. Z uwagi na spodziewane duże zainteresowanie będą prowadzone zapisy (telefonicznie lub osobiście w kasie Parku Nauki Torus). Bilety wstępu na pokaz w cenie 15 zł od osoby można nabyć w kasie. Na każdą osobę, która weźmie udział w pokazach czekać będzie kawałek urodzinowego tortu przygotowanego przez Cafe Pitagoras.

Również w niedzielę o godzinie 20.00 wszyscy miłośnicy astronomii będą mieli okazję spotkać się z Karolem Wójcickim. Znanym pasjonatem i fotografem nocnego nieba, popularyzatorem astronomii, dziennikarzem naukowym, prezenterem telewizyjnym. Karol Wójcicki jest twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”, laureatem nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową. Karol Wójcicki zabierze swoich słuchaczy na wyprawę w poszukiwaniu wyjątkowych zjawisk astronomicznych. „Ciemność dnia, światła nocy” to opowieść o jego podróżach po świecie. Podczas spotkania opowie przede wszystkim o całkowitych zaćmieniach Słońca oraz o zorzach polarnych, a także o najbardziej unikatowym zjawisku astronomicznym, które będzie można zobaczyć na świecie w 2027 roku. Wydarzenie odbędzie się na terenie zielonym przy wieży ciśnień. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Swoją ofertę urodzinową przygotowało również Cafe Pitagoras. Od piątku (28 sierpnia) do niedzieli (30 sierpnia) będzie można skorzystać z specjalnego urodzinowego menu. W piątek pod wieżą zagości muzyka elektroniczna. Od godziny 17.00 wystąpi DJ Mrówa, a o godzinie 21.00 T A K A. „Dźwięki dla zmysłu” to podróż w świat muzyki i emocji.  Będzie to świetna okazja by na chwile zwolnić, zrelaksować się i zanurzyć się w pięknych i kojących brzmieniach.

W sobotę (29 sierpnia) Cafe Pitagoras od godziny 15.00  zaprasza rodziny z dziećmi na animacje na terenie zielonym wokół wieży. Nie zabraknie malowania twarzy i zabaw dla najmłodszych. Pod wieżą zagra również Piter Parker. W sobotni wieczór od godz. 21 Cafe Pitagoras zaprasza osoby powyżej 18 lat na stand-up w wykonaniu Maciej Adamczyka. Wystąpi z programem “Syndrom Sztokholmski”. Każdy gość stand-up’u  będzie zobowiązany zakupić przy wejściu bon/opaskę na rękę o wartości 10 zł na napoje, do wykorzystania w barze.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń będą dostępne na fb, @cafepitagoras oraz stronie internetowej parknaukitorus.pl    

Park Nauki Torus powstał przy zrewitalizowanej wieży ciśnień w Ciechanowie. Niszczejąca niegdyś wieża ciśnień została odnowiona, a jej konstrukcja wzmocniona. Ten niezwykły zabytek techniki stał się dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów miejskiej architektury. Wokół wieży powstała otwarta przestrzeń do odpoczynku przeznaczona dla całych rodzin. Odwiedzając wieżę można spędzić czas przy fontannie oraz odpocząć na jedynym w mieście zielonym dachu.

Oferta parku cały czas się zmienia. W lutym 2020 r. pojawiła się nowa wystawa czasowa „The sound of science”, a wyposażenie parku w ostatnim czasie wzbogaciło 5 nowoczesnych mikroskopów, dzięki którym uczestnicy zajęć poznają tajniki nauki przyrodniczych. W pierwszym roku funkcjonowania parku tysiące dzieci ze szkół z Północnego Mazowsza oraz turystów miały okazję obejrzeć interaktywne eksponaty, uczestniczyć w naukowych spotkaniach czy w warsztatach chemicznych prowadzonych przez dr Martę Radomską – pracownika paku nauki. Ofertę zajęć dla grup szkolnych uzupełniały weekendowe warsztaty dla najmłodszych mieszkańców miasta. Dzieci poznawały zagadnienia związane m.in. z optyką, polimerami, tworzeniem szyfrów.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHejt zrobił swoje? Halo Infinite nie pojawi się na premierę Xbox Series X
Następny artykułPolicja Łódź: Odzyskali skradzioną lawetę wraz z ładunkiem