W dniach 22-25 września w holenderskiej miejscowości Weert odbyły się Mistrzostwach Europy w narciarstwie wodnym w kategoriach U15, U19, Open oraz Senior. Zawodnicy Klubu Sportowego Zefir z Bytomia zdobyli aż 12 medali.

Mistrzami Europy zostali Emilia Szumańska w slalomie w kategorii U15, ustanawiając jednocześnie nowy rekord Polski oraz Ksawery Szumański w jeździe figurowej w kategorii U19. Szumańska zdobyła także srebrny medal w jeździe figurowej w kategorii U15.

Mateusz Wycisk zdobył srebrny medal w skokach (U19) oraz brązowe w jeździe figurowej (U19) i w trójkombinacji (U19). Oliwia Janik wywalczyła brąz w skokach (U19). Drużyna w kategorii U15 w składzie Szumańska (KS Zefir), Drewiczewski ( KS Zefir), Kacper Klukowski, Dominika Cyl – zdobyła brązowy medal, natomiast drużyna U19 w skład której wchodzili wyłącznie zawodnicy Zefira: Oliwia Janik, Ewa Bartoszewska, Ksawery Szumański Wycisk Mateusz zdobyła srebrny medal.

Ponadto w kategorii Senior 55+ wieloletni zawodnik bytomskiego klubu Jarosław Drewiczewski zdobył złoty medal w trójkombinacji oraz srebrne w skokach i w jeździe figurowej.