W czwartek, 25 stycznia w Teatrze Rozbark społeczność V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej podsumowała rok. W trakcie uroczystości wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie, w tym m.in. dżudoczka Czarnych Bytom Magda Glubiak, która zdobyła dwa brązowe medale w Pucharze Europy Kadetów, tenisistka Górnika Bytom Olivia Bergler – trzykrotna mistrzyni Polski U18, sprinterka MKS-MOSM Bytom Oliwia Zimoląg – mistrzyni Polski U20 oraz młode hokeistki Polonii Bytom, które grając w reprezentacji Polski, wywalczyły medale w mistrzostwach świata U18 oraz sięgnęły po złoto w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet.

W dżudo świetnie szkołę reprezentowała zawodniczka Czarnych Bytom Magda Glubiak, która zdobyła dwa brązowe medale w Pucharze Europy Kadetów, zajęła 5. miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetek oraz triumfowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koszalinie.

W tenisie ziemnym bytomianie ponownie odnosili sukcesy. Zawodniczka Górnika Bytom Olivia Bergler zdobyła dwa złote medale w MP U18 w Łodzi – w grze pojedynczej i mieszanej oraz sięgnęła po brąz w grze podwójnej, a wcześniej w Halowych MP zwyciężyła w deblu. Dobrze spisywała się także w międzynarodowych zawodach, w fińskim Savitaipale zajęła 3. miejsce, a w Egipcie doszła do ćwierćfinału. W rankingu światowym tenisistka plasuje się na 106. pozycji. Z kolei tenisista Górnika Nikodem Barcik w poprzednim roku sięgnął m.in. po MP U18 na Hali w grze pojedynczej oraz MP U18 w grze mieszanej.

Wśród lekkoatletów MKS MOSM Bytom wyróżnieni zostali m.in. Oliwia Zimoląg, która zajęła 5. miejsce w biegu sztafetowym 4x100m w Mistrzostwach Europy U20 w Jerozolimie oraz zdobyła mistrzostwo Polski U20 w biegu na 200 metrów w Lublinie oraz Łukasz Zaczyk – uplasował się na 3. pozycji w biegu na 800 metrów w meczu międzypaństwowym U18 oraz wywalczył złoty medal na 1000 m w Halowych MP U18 w Toruniu.

Podczas Gali organizatorzy wyróżnili też hokeistki BS Polonii Bytom, które zdobyły w poprzednim roku srebrne medale w Mistrzostwach Świata Juniorek U18 Dywizji IB oraz wywalczyły mistrzostwo Polski w Polskiej Hokej Lidze Kobiet. Wśród zawodniczek były Nikola Isztok, Milena Piasecka, Anna Sencerz, Lena Zięba, Alicja Hudziak, Karolina Gawandtka i Patrycja Wójcik.

To był także dobry sezon dla ucznia Łukasza Piontka, który grał w meczach II ligi piłkarskiej w barwach BS Polonia Bytom i znalazł się w kadrze pierwszej drużyny.

Gośćmi wydarzenia byli prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Michał Staniszewski oraz prezesi klubów sportowych współpracujących ze szkołą, przedstawiciele lokalnych instytucji sportowych oraz rodzice i przyjaciele młodych sportowców. Podczas podsumowania roku na scenie wystąpili młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1.