A A+ A++

 Gruntowna dezynfekcja przeprowadzona będzie m.in. na miejskich przystankach autobusowych i wewnątrz “Literek B”

Kilkadziesiąt wiat przystankowych, ławki, barierki, a do tego węzeł przesiadkowy i publiczna toaleta – wszystkie te miejsca będą dezynfekowane. To kolejne kroki podejmowane przez magistrat w walce z szerzącą się w kraju epidemią koronawirusa. Prace te zaplanowano na najbliższą niedzielę, przy czym prowadzone będą również w nocy.

W obecnej sytuacji dezynfekcja tak wielu punktów w mieście ma przede wszystkim charakter prewencyjny. Chodzi bowiem o to, by zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem. Wszystko to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Specjalne ekipy pracować będą przede wszystkim w tych punktach, z których każdego dnia korzysta wielu mieszkańców. Dezynfekowany więc będzie węzeł przesiadkowy przy ul. Czaplnieckiej oraz toaleta publiczna znajdująca się na pl. Narutowicza. Do tego dochodzi 70 wiat przystankowych, a w ich obrębie ławki, poręcze czy kosze. Specjalnym płynem wirusobójczym czyszczone będą także punkty wymiany książek, czyli wszystkie „Literki B”.

Pracowników wyposażonych w specjalne kombinezony oraz sprzęt do dezynfekcji spotkamy zarówno w centrum, jak i na miejskich osiedlach. Akcja odkażania miasta rozpocznie się w niedzielę, 5 kwietnia. Prace prowadzone będą również w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Dezynfekcję newralgicznych punktów w naszym mieście zaplanowano tak, by nie kolidowała ona z codziennymi sprawami mieszkańców. Niedziela to dzień wolny, zatem i natężenie ruchu w mieście jest najmniejsze – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz. – Mieszkańców prosimy jednocześnie o to, by w poniedziałek, 6 kwietnia, starali się nie korzystać z miejsc siedzących na przystankach. Pamiętajmy też o przestrzeganiu wszystkich rozporządzeń rządu i stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Podejmowane przez magistrat działania w walce z koronawirusem, szczególnie teraz, kiedy wprowadzone zostały kolejne obostrzenia, skupiają się przede wszystkim na przeciwdziałaniu możliwości rozprzestrzeniania się epidemii w naszym regionie.

KZB

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo z wizytą u dentysty i szczepieniem dziecka? Jak zdobyć receptę? Rzecznik Praw Pacjenta odpowiada
Następny artykułUM Bełchatów: Jak wspierać dziecko podczas epidemii?