A A+ A++
fot.fb/Tomasz Tyl

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Tomasz Tyl: Bardzo dużo w tym temacie zrobiliśmy, kończymy toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami w USC i tutaj 50% pokrywa PFRON. W tym kierunku każde miasto powinno iść bez dwóch zdań, a przypomnę tylko, iż te regulacje ogólnokrajowe, one naprawdę niezbyt dużo mówią o potrzebach osób z niepełnosprawnościami. DK 91 tam też mnie również czeka mnóstwo pracy, żeby MZD dostosował się do potrzeb naszych mieszkańców, jak i również osób z niepełnosprawnościami.


Bariery architektoniczne

Tomasz Tyl

Aktualnie kontrolowany jest pod kątem dostosowania do potrzeb osób na wózkach nowo otwarty miejski odcinek DK 91. Nowe rozwiązania związane z likwidacją barier architektonicznych mają mieć szkoły, teatr czy biblioteka. Jak zauważa rzecznik, jest wiele jeszcze do zrobienia – szczególnie w obrębie osiedli z wysoką zabudową:

Będzie w tym temacie mnóstwo do pracy, to jest praktycznie niekończąca się historia, bo chciałbym w tym momencie powiedzieć, iż są 3 i 4 piętra w czteropiętrowcach  nieprzystosowane pod potrzeby osób z niepełnosprawnościami i tu jest potężne pole do pracy, przynajmniej na kilkanaście długich lat, żeby dostosowywać czy budować windy do tych wyższych kondygnacji czteropiętrowców.

Naszym rozmówcą był społeczny rzecznik do spraw osób z niepełnosprawnością w Częstochowie-Tomasz Tyl, na co dzień również Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Przypomnijmy, do końca sierpnia przyszłego roku ma powstać też nowa winda w głównej siedzibie biblioteki. Dzięki niej osoby z niepełnosprawnością będą mogły skorzystać z czytelni znajdującej się na piętrze budynku.

Czytaj także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułF1 wprowadzi kolejne poprawki do przekazu telewizyjnego
Następny artykuł“Nie bójmy się ratować”