A A+ A++

Ponad 40 procent ukraińskich szkół jest wyposażonych w schrony i przygotowanych do nauczania stacjonarnego w nadchodzącym roku szkolnym – poinformował w środę minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski.

Najlepsza sytuacja jest w obwodzie lwowskim, gdzie 83 proc. szkół ma schrony. Najgorzej jest w obwodzie mikołajowskim, gdzie zaledwie 16 proc. placówek edukacyjnych jest w nie wyposażonych – powiedział Monastyrski podczas narady z ministrem oświaty Serhijem Szkarłetem.

https://twitter.com/ZelenskaUA/status/1559538229359136768?s=20&t=HOETbHDu5RnMsnyGsw2_tw https://twitter.com/ZelenskaUA/status/1559538229359136768?s=20&t=HOETbHDu5RnMsnyGsw2_tw Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

Przedstawiciele obu resortów dokonują inspekcji szkół i schronów. Sprawdzono już ponad 80 proc. placówek edukacyjnych, czyli ok. 21 tys. obiektów – poinformował portal Ukrainska Prawda.

„Główną rolę w procesie przygotowania szkół odgrywają organy władzy miejscowej, ponieważ to one są odpowiedzialne za przygotowania” – dodał minister Monastyrski. Powiedział również, że każda szkoła będzie mieć pracownika, który odpowiada za przygotowanie do nowego roku szkolnego pod kątem możliwości schronienia się uczniów i nauczycieli w przypadku nalotu lub ostrzału.

Przeczytaj też: Nowa Zelandia dołącza do programu szkoleń ukraińskich żołnierzy

Jedną ze szkół w obwodzie lwowskim, które dysponują schronem, odwiedziła pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zełenska. Powiedziała, że bez względu na najlepszą nawet obronę przeciwlotniczą każda instytucja edukacyjna – od przedszkoli do uczelni wyższych powinna mieć schron. „Powinno być tak, jak od wielu lat w Izraelu, gdzie każdy uczeń wie, dokąd biec w razie alarmu bombowego” – podkreśliła Zełenska.

«« | « |


1

| » | »»

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo zabiło ryby w regionie? Znamy wyniki badań wody
Następny artykułŚwidnicki MOPS przyjmuje już wnioski o dodatek węglowy