A A+ A++

16) ograniczenie obywateli znajdujących się w ewidencji wojskowej lub specjalnej w Ministerstwie Obrony Ukrainy, Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy lub służbie wywiadu zagranicznego Ukrainy możliwości zmiany miejsca zamieszkania (siedliska) bez zgody komisarza wojskowego lub szefa odpowiedniego organu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy lub Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy;

Arkaniuk tłumaczy, że celem rządu jest niedopuszczenie możliwości uchylenia się przez obywateli Ukrainy od obowiązku uregulowania spraw ewidencyjno – wojskowych. – Wśród mężczyzn ukraińskich zauważalne jest zaniepokojenie tą sytuacją, gdyż paszport jest podstawowym dokumentem dla załatwienia wszystkich spraw formalnych. 

Pełnoletnim osobom paszport jest wydawany na okres 10 lat, a więc osoby którym się kończy paszport w najbliższym czasie mogą mieć duże komplikacje w załatwieniu swoich spraw m.in. urzędowych – tłumaczy specjalista ds. legalizacji zatrudnienia w Contrain. 

Ograniczenie weszło z zaskoczenia. – Sprawdzając informacje na stronie konsulatu Ukrainy w Guangdong oraz weryfikując wśród znajomych niestety okazały się one prawdziwe. Media ukraińskie również potwierdzają te informacje, natomiast na stronach ambasady Ukrainy w RP brak informacji – dodaje Arkaniuk. 

Czytaj więcej

Ustawa mobilizacyjna wejdzie w życie 16 maja 2024 roku. Jej główne punkty:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRuszyły inwestycje w Modlinie. Lotnisko planuje duże zmiany
Następny artykuł“Szczepionki ratują życie”. Co chce osiągnąć WHO?