Nie milkną echa decyzji Szymona Marciniaka z meczu AC Milanu i Napoli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. We wtorkowym starciu padł remis 1:1, co przy wcześniejszym zwycięstwie zespołu z Mediolanu 1:0 dało awans właśnie tej drużynie. Wynik drugiego meczu mógł być jednak zupełnie inny, bowiem zawodnicy obu drużyn zmarnowali dwa rzuty karne.

“Piłka nożna bez kibiców nie ma sensu”

UEFA usunęła wstydliwe nagranie Szymona Marciniaka. Chodzi o ćwierćfinał Ligi Mistrzów

W pierwszej połowie “jedenastki” nie wykorzystał napastnik Milanu, Olivier Giroud. W ostatnich minutach spotkania okazję zmarnował z kolei Chwicza Kwaracchelia. Zdaniem kibiców Napoli, ale również ekspertów, gospodarzom wtorkowego spotkania powinny zostać podyktowane łącznie dwa rzuty karne.

Wszystko przez sytuację z 35. minuty, kiedy przy stanie 0:0 Rafael Leao dopuścił się faulu na Hirvingu Lozano. Marciniak nie zdecydował się na podyktowanie “jedenastki” ani na weryfikację VAR, czym wywołał spore oburzenie. Krytyczne głosy napływały nie tylko z włoskich mediów, ale też z Polski.

Dantejskie sceny w meczu z udziałem reprezentanta Polski. Totalny chaos. Regularna bitwa [WIDEO]

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Nagranie przedstawiające tę sytuację cieszyło się sporym zainteresowaniem. Kibice chcieli osobiście przyjrzeć się faulowi zawodnika Milanu i ocenić słuszność decyzji polskiego arbitra. Okazuje się, że takiej możliwości już dłużej nie będzie. Jak zauważył serwis Football Italia, nagranie z tą sytuacją zostało usunięte z oficjalnego profilu Ligi Mistrzów na Twitterze. Głównym powodem takiego ruchu mogły być negatywne komentarze kibiców.

Sampdoria - SpeziaPiekło na meczu z udziałem Polaka. Cały stadion w dymie. “Ręce precz” [WIDEO]

Rywalem AC Milanu w półfinale Ligi Mistrzów będzie Inter Mediolan. Pierwszy mecz włoskiej pary odbędzie się w środę 10 maja. Dzień wcześniej rywalizację o miejsce w finale rozpoczną Real Madryt i Manchester City.