W pierwszym spotkaniu obu ekip „Armia Leliwa” wygrała u siebie 30:23, po jednym z najlepszych spotkań w tym sezonie. Popularne „Konie” pewnie pałały żądzą rewanżu i takowy wzięli.

Pierwsze 30 minut było wyrównane. Po 11 minutach goście wygrywali 4:6, a pięć bramek z tego dorobku rzucił Mateusz Świerk. Minutę później było 6:8, ale od tego momentu zaczęła zaznaczać się przewaga miejscowych. Po serii 3:0 przejęli inicjatywę (9:8), którą bardzo długo pielęgnowali. Wydawało się, że zejdą na przerwę z prowadzeniem, ale dwie skuteczne akcje Kevina Starzeckiego sprawiły, że po I połowie była równowaga. Chyba zasłużona.

Niestety, goście potrafili przeciwstawić się naporowi rywala jeszcze tylko przez 5 minut II odsłony. Było wówczas 17:16. Potem przyszedł fatalny okres gry, w którym niewiele przeworszczanom wychodziło. Fragment między 36. a 43. min był absolutnie decydujący dla losów pojedynku. Wygrany przez KSSPR aż 7:1. Na ponad kwadrans przed końcem wszystko było jasne (24:17), bo gospodarze to zbyt doświadczony zespół, aby tak znaczną przewagę roztrwonić. W 57. min odrobili straty z Przeworska (bilans bezpośrednich spotkań może w ostatecznym rozrachunku mieć znaczenie). Prowadzili 31:23. Ale odpuścili zupełnie końcówkę. Wówczas swoje trafienia zapisali na koncie m.in. Franciszek Wlazło czy Adam Mroszczyk. Pięć bramek z rzędu znacznie zmniejszyło straty, ale pojedynku uratować się już nie dało.

KSSPR Końskie – SPR Orzeł Przeworsk 32:28 (14:14)

• KSSPR Końskie: Markowski, Stępniewski – Janus 0, Woś 6, Falasa 2, W. Sękowski 0, Ł. Sękowski 8, Biegaj 2, M. Włodarski 5, Rożnowski 0, K. Włodarski 0, Włoskiewicz 3, Hubka 6, Słonicki 0.
  • SPR Orzeł: Barnaś, Kędzior – Wlazło 2, Mroszczyk 1, Starzecki 3, Pogonowski 0, Jewuła 4, Mochocki 3, Kasprzyk 0, Kubik 1, Świerk 5, Małecki 1, Wajda 8, Czapka 0, Bednarz 0.

Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice). Kary: KSSPR Końskie – 12 min; SPR Orzeł – 8 min. Czerwona kartka: Falasa (54. – gradacja kar). Widzów: 300.

Autor: Mariusz Godos