Udany start w Drezdenku

02-04.10.2020 w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule full contact Polskiego związku Kickboxingu PZKB.

Był to bardzo udany start Zamku Expom Kurzętnik i Muks Olimpia Nowe Miasto Lubawskie okraszony 2 złotymi, 1 srebrnym i 2 brązowymi krążkami.

Bardzo długi i wyczerpujący weekendowy turniej zarówno dla zawodników jak i trenerów ze względu na dużą liczbę uczestników mistrzostw 164 zawodników z 45 klubów z całej Polski. Rywalizacja toczyła się tylko na jednym ringu, dlatego turniej rozpoczął się już w piątek kilka godzin po zakończeniu ważenia zawodników.

To dodatkowe obciążenie dla startujących kickboxerów Zamku którzy ze względu na to, że cała trójka brała udział w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej – 81 kg musiała stoczyć swoje pojedynki już piątek. Dwójka wygrała swoje walki a jeden niestety uległ swojemu rywalowi i w tym momencie mistrzostwa dla niego się zakończyły.

– Nie jest to formuła walki w której się specjalizujemy, ale był to świetny start w wykonaniu Piotrka Kołakowskiego i Krystiana Rzepki dla którego był to debiut w gronie seniorskim jeszcze w ubiegłym sezonie był juniorem, tym bardziej jego start uważam za więcej niż udany – mówi Leszek Jobs trener kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik.

Piotr również jest coraz bardziej kompletnym zawodnikiem czego przykładem jest zwycięstwo z dwoma bardzo wymagającymi rywalami, dopiero w półfinale uległ późniejszemu mistrzowi Polski. Krystian po drodze do finału w walce półfinałowej pokonał faworyta tej kategorii co było w środowisku kickboxerskim nie lada sensacją po 3 wygranych walkach dopiero w walce o złoto znalazł swojego pogromcę, ale należy mu się szacunek za postawę w całym turnieju.

MUKS Olimpia również zaliczyła znakomity start zdobywając 2 złote i 1 brązowy medal. Wywalczenie złotego medalu w debiucie dla Alberta Mederskiego kategoria wagowa – 60 kg jest dużym osiągnięciem, które zostało zauważone przez trenera Reprezentacji Polski full contactu seniorów i powołaniem zawodnika na najbliższe zgrupowanie kadry. Drugą złotą medalistką wśród juniorek starszych została Natalia Zakrzewska kategoria wagowa – 60 kg a brązowy krążek do kolekcji klubu z Nowego Miasta Lubawskiego dołożył junior starszy Kamil Laskowski kategoria wagowa – 63,5 kg. Po mistrzostwach trener Sebastian Prokop nie krył zadowolenia z postawy swoich młodych zawodników.

Szkoleniowcy obydwu klubów dziękują swoim zawodnikom za charakter i serducho zostawione w ringu , tym bardziej, że dla kilku z nich był to pierwszy start w ringu w gronie specjalistów w tej formule walki.

Wyniki uzyskane przez zawodników Zamku Expom Kurzętnik i Muks Olimpia Nowe Miasto Lubawskie, którzy również reprezentowali nasze województwo i Okręgowy Związek Kickboxingu Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu