W piątkowy wieczór w Gorzowie też były emocje, a Olimpia potwierdziła, że jest beniaminkiem wyłącznie z nazwy. Długo prowadziła, nawet kilkoma golami. Nieznaczną stratę do przerwy – 9:12 – stalowcy przede wszystkim zawdzięczali świetnie broniącemu Krzysztofowi Nowickiemu.

Po przerwie uszczelniliśmy obronę i z tego poszła długa seria łatwo zdobytych branek.

– Nie mieliśmy wyjścia, jedyną receptą na nasze kłopoty w pierwszej części meczu była odpowiedź w taki sam, fizyczny sposób – stwierdził gorzowski kołowy Dawid Pietrzkiewicz, zdobywca siedmiu goli dla Stali. – Okazało się, że w kilkanaście minut, w czasie których zdobyliśmy pięć goli z rzędu, byliśmy w stanie odwrócić losy tego spotkania i zapisać na swoim koncie tak potrzebne nam zwycięstwo.

Z minus trzy w 40. minucie (14:17) mieliśmy już plus trzy (22:19) w 53. minucie. Co chwilę słyszeliśmy bardzo głośny okrzyk Cezarego Marciniaka, fetującego udane interwencje w bardzo charakterystyczny sposób. To oznacza, że obaj bramkarze Stali spisali się dzisiaj na medal. Za drugą część na pochwały zasłużyła jednak cała nasza drużyna.

Następny mecz ligowy gorzowianie ponownie rozegrają w swojej hali w sobotę, 19 listopada. Podejmiemy rywali ze ścisłej czołówki Ligi Centralnej – AZS AWF Biała Podlaska.

BUDNEX STAL GORZÓW – OLIMPIA MEDEX PIEKARY ŚLĄSKIE 27:22 (9:12)

STAL: Nowicki, Marciniak – Pietrzkiewicz 7, Gumiński 5, Lemaniak 5, Bronowski 4, Kłak 3, Renicki 2, Nieradko 1, Stupiński, Droździk, Wychowaniec, Ripa.

OLIMPIA: Zapora, Aronik – Miłek 5, Czapla 4, Chromy 3, Kotalczyk 3, Parzonka 2, Wójcik 2, Kowal 1, Ludyga 1, Rosół 1, Jakubowski, Pluczyk.

• 14. Padwa Zamość 6 0 131:170

Zwycięzca Ligi Centralnej, jeśli spełni wymagania licencyjne, zagra w PGNiG Superlidze. Zespół z drugiego miejsca może powalczyć o awans w barażach. Drużyny z dwóch ostatnich miejsc spadają do niższej ligi.