Udany debiut młodzików na Mistrzostwach Polski w Słupsku

28.09.2020

autor: UM Łęczyca (mk)

Zawodnicy Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki bardzo dobrze poradzili sobie na odbywających się w Słupsku Mistrzostwach Polski Młodzików. Najwyżej na szóstych pozycjach sklasyfikowani zostali: Sebastian Antosiak w wieloskoku (12.11 m r. życiowy) oraz Filip Dudka w skoku o tyczce (3.50 m r. życiowy).

Obaj zawodnicy należeli do młodszego rocznika uczestników zawodów i jeszcze w przyszłym roku będą mieli szansę powalczyć o medale. Zwłaszcza że Sebastian uzyskał najlepszy wynik w Polsce w roczniku 2006, a Filip plasował się trzeciej pozycji.

Dobrze radzili sobie także pozostali reprezentanci Łęczycy. W skoku o tyczce Jakub  Żelechowski zajął jedenastą pozycję z wyrównanym rekordem życiowym (3.00 m), czternasty był Szymon Pawłowski (2.85 m r. życiowy), siedemnasty Filip Bartczak (2.40 m).

W skoku wzwyż na dwunastej pozycji uplasował się Sebastian Antosiak  (175 cm), osiemnaste miejsce zajął Hubert Woźniak (165 cm). W biegu na 110 metrów przez płotki skutecznością startową popisał się Hubert Woźniak, który z rekordem życiowym (16.90 s) zajął czternastą lokatę, Jakub Żelechowski był dziewiętnasty (17.97 s.), Filip Dudka dwudziesty czwarty (19.83 s).

Siódmy nasz reprezentant Szymon Matusiak miał wystartować w skoku o tyczce i skoku wzwyż ale w trakcie rozgrzewki doznał kontuzji i został wycofany z zawodów.

Prezes MKLA Łęczyca Mirosław Andrysiak: Jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu naszych zawodników. Poprawiali rekordy życiowe na najważniejszych dla nich zawodach. Dodatkową motywację dawała im  zapewne obecność na trybunach czterokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie Roberta Korzeniowskiego, mistrza świata w sztafecie 4×400 m Tomasza Czubaka i w-ce mistrzyni świata w rzucie młotem Joanny Fiodorow.

Info: MKLA Łęczyca