Dzisiaj o pozytywnym finale całej sprawy możemy mówić dzięki działaniom pani starosty, Agniszki Olender i całej Rady Powiatu. Niewątpliwie to także sukces zarządu szpitala, któremu udało się pozyskać lekarzy do pracy dziennej i dyżurowej.
Stosunkowo niedawno, bo w lutym, bieżącego roku źle wróżono dziecięcemu oddziałowi, bo rezygnację z pracy w tym oddziale złożył kierownik oddziału dr Paweł Szostak. Do niego dołączyło w niedługim czasie dwoje lekarzy. Mieli odejść z pracy z końcem lutego. Bez tych lekarzy nie byłoby praktycznie możliwości funkcjonowania oddziału dziecięcego.
Miejmy nadzieję, że rozwiązanie problemu kadrowego zamyka ten trudny okres dziecięcego oddziału i zacznie on funkcjonować tak jak to bywało dawniej dla dobra małych pacjentów.
Oddział pediatryczny szpitala powiatowego w Międzyrzeczu do tej pory pomógł tysiącom maluchów. Ten oddział, śmiało można powiedzieć, to prawdziwa perełka. Na swoją opinię oddział pracował przez lata i trudno znaleźć osobę czy nawet komentarz w medialnej przestrzeni, który krytykowałby opiekę albo jakiś aspekt pobytu na oddziale. Międzyrzecka pediatria ma w regionie tak dobrą opinię, że leczyły się tu często dzieci spoza powiatu. To wszystko zasługa świetnej i doświadczonej kadry oraz dobra opieki nad małymi pacjentami.
Tak było do tej pory i miejmy nadzieję, że taki stan będzie trwał nadal i na oddziale pediatrycznym najmłodszymi pacjentami opiekować będzie się nadal zespół świetnych lekarzy. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby coś się w tej kwestii miało by się to zmienić.
Przy okazji sprawdzenia postępów w pracach budowlanych na szpitalnym oddziale ratunkowym Starosta Międzyrzecki Agnieszka Olender odwiedziła, m.in. oddział pediatryczny.
– „Dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki za naszych pediatrów, personel na oddziale oraz za pracowników szpitala w ogóle, a małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” – mówiła Agnieszka Olender
FOTORELACJA
kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu/
W Oddziale dziecięcym diagnozowane i leczone są dzieci i młodzież od 1 miesiąca życia do 18 roku życia. Oddział liczy 25 łóżek rozlokowanych na 13 salach, w tym 4 izolatkach z odrębnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji pacjentów jest świetlica oraz kuchnia. Z każdym hospitalizowanym dzieckiem może przebywać na stałe opiekun.
Oddział świadczy usługi medyczne całodobowo i zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób wieku dziecięcego (w szczególności schorzeń układu oddechowego, moczowego, pokarmowego, nerwowego i sercowo – naczyniowego). Posiada szerokie zaplecze diagnostyczne (laboratorium analityczne, pracownie RTG, TK, USG, ECHO, EKG, EEG, endoskopową) i wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt niezbędny do zapewnienia najwyższej jakości opieki (m.in. nebulizatory, kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe, zestaw do analgezji wziewnej podtlenkiem azotu).
Dysponuje ponadto możliwością specjalistycznych konsultacji: laryngologicznej, okulistycznej, ginekologicznej, psychologicznej oraz chirurga dziecięcego.
Czytaj także:
Szpital dziecięcy nie potrzebuje szumu medialnego
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS