A A+ A++

Miło nam poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, zabytków kultury, historii oraz osiągnięć nauki. Dzięki uzyskanej dotacji celowej nasi uczniowie w piątek 22 października uczestniczyli w wycieczkach do Torunia. Koordynatorkami tych przedsięwzięć w naszej szkole były: w klasach I-III pani V. Soja a w klasach IV-VIII pani P. Kuberacka.

Uczniowie podczas wycieczek odwiedzili Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium Toruń” oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Po dotarciu do Torunia uczniowie klas I-III udali się do Planetarium, aby wziąć udział w seansie pt. „Cudowna podróż”, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, czym są gwiazdy i gwiazdozbiór, czy na innych planetach są kosmici, dlaczego w nocy jest ciemno i czy niebo może być czerwone. Po bardzo ciekawym seansie dzieci udały się na Stary Rynek, był spacer, zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz zakup pierników w fabrycznym sklepie. Kolejnym punktem był Młyn Wiedzy- istne centrum nowoczesności! Podczas zwiedzania  dla naszych maluchów najbardziej ciekawe okazało się piętro drugie z wystawą rzeka, która pokazywał ten zbiornik wodny od źródła do ujścia . Poza tym znajdował się tam także statek, na który mogły dzieci wchodzić i poczuć się jak kapitan. Nasi najmłodsi świetnie czuli się także na piętrze trzecim, gdzie poznać można było życie pszczół, wejść na domek na drzewie czy zbudować coś kreatywnego z gumowych klocków.

Uczniowie z klas IV-VIII także udali się do Planetarium i wzięli udział w seansie pt. „Wirująca Ziemia”, dzięki któremu dowiedzieli się o zmianach zachodzących na niebie w ciągu roku, o najważniejszych i strategicznych gwiazdach i gwiazdozbiorach, ruchu planet wokół Słońca, długości doby i roku na różnych planetach. Kolejnym punktem był Młyn Wiedzy, gdzie czekały na naszych uczniów dwie atrakcje. Pierwszą z nich było zwiedzanie- sześć pięter do dyspozycji a na każdym piętrze zawsze ktoś znalazł coś ciekawego dla siebie. Uczniom z klas IV-VIII najbardziej do gustu przypadło pierwsze piętro, gdzie tematem wystawy był ruch obrotowy i jego praktyczne zastosowania. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa na czwartym piętrze z matematycznymi łamigłówkami i zadaniami, elementami robotyki. Także piętro szóste znalazło swoich fanów tam uczniowie mogli zmiksować muzykę, zbadać siłę swojego głosu czy zmierzyć swój puls. Kolejnym punktem wyprawy była wystawa pt. „Ścieżka dorastania”, która składała się z trzech pięter. Pierwsze z nich dotyczyło emocji, które pokazywał sześć podstawowych emocji człowieka. Drugie piętro uczyło o dojrzewaniu oraz zbilansowanym odżywianiu człowieka. Ostatnie piętro to ścieżka społeczno-kulturalna, która cieszyła się największym zainteresowaniem.

Zarówno uczniowie młodsi, jak i starsi zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili wieczorem do domu.

Tekst: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozgrzewająca herbata zimowa z pomarańczą
Następny artykułAMD Ryzen 6000 (Zen 3+) – premiera może nastąpić już pod koniec stycznia