A A+ A++

Izba Adwokacka w Lublinie wypracowała system pomocy prawnej dla osób szukających w Polsce schronienia w związku z agresją Rosji na Ukrainę. W chwili obecnej obejmuje on zarówno adwokatów pracujących w terenie – przejściach granicznych oraz w punktach recepcyjnych – przeszło 50 adwokatów i aplikantów adwokackich oraz pomoc tzw. stacjonarną w miastach naszej Izby, w którą włączyło się ok. 90

– Kancelarii, przy czym ciągle zgłaszają się nowe osoby, a nadto nieodpłatnej pomocy nie odmawiają również kancelarie nieujęte na utworzonych listach. Nie sposób oszacować rozmiarów udzielonej dotychczas pomocy, możemy wskazać na pewno, że zapotrzebowanie na nią jest duże. Ludzie przekraczający granicę są przestraszeni, zdezorientowani a rozmowa z osobą, która jest fachowcem rozwiewa ich obawy i uspokaja – mówi adw. Maciej Chorągiewicz, rzecznik prasowy  Okręgowe Rady Adwokackiej w Lublinie.

– Stworzyliśmy również ulotkę – zbiór podstawowych informacji prawnych, którą rozdajemy na przejściach granicznych, punktach recepcyjnych oraz miejscach zbiorowego zakwaterowania dotrze do jak najszerszego kręgu odbiorców. Informacje o udzielanej przez nas pomocy można na stronie www.ora.lublin.pl i w naszych mediach społecznościowych. Uruchomiliśmy także adres e-mail – [email protected] celem usprawnienia kontaktu z nami –  dodaje mec. Chorągiewicz.

Na liście przeważają kancelarie z Lublina, ale są również mecenasi z Chełma i Krasnegostawu.

Lista kancelarii udzielających bezpłatnej pomocy prawnej uchodźcom z Ukrainy. ZM


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRacovitan przeszedł operację. Będzie pauzował cztery miesiące
Następny artykułMłodzi mężczyżni jechali bez uprawnień, za to z narkotykami.