A A+ A++

Dodatkowa polisa na zdrowie – w jakich sytuacjach może być przydatna?

Dlaczego coraz częściej decydujemy się na opłacanie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego? Zazwyczaj jest to związane z:

· bliższymi terminami wizyt u specjalistów;

· bardziej dogodnymi godzinami wizyt;

· większym komfortem psychicznym;

· wysoką jakością świadczonych usług.

Często przy okazji podpisywania umowy na prywatne ubezpieczenie zdrowotne łączymy je również z ubezpieczeniem na życie czy NNW. W tym przypadku warto zwrócić uwagę nie tylko na zakres oferowanych usług, ale również okres karencji. Może okazać się, że jeżeli np. złamiemy rękę trzeciego dnia po podpisaniu umowy, ubezpieczenie nie będzie nas jeszcze obejmować, ponieważ okres karencji ujęty w umowie wynosi siedem dni. Zawsze jednak warto ubiegać się o zawarte w umowie świadczenia czy przysługujące nam prawo np. odszkodowanie za złamany palec (więcej na www.ubezpieczeniaonline.pl).

Ubezpieczenie zdrowotne – na to warto zwrócić uwagę

Na rynku jest dostępnych wiele ofert ubezpieczeń zdrowotnych. Przy wyborze konkretnej opcji warto wziąć pod uwagę kilka kwestii:

· Z jakiego zakresu polisy będziemy najczęściej korzystać (np. wizyt u pediatry czy częstych badań laboratoryjnych)?

· Na dostępie, do jakich specjalistów zależy nam najbardziej?

· Czy placówki objęte ubezpieczeniem znajdują się w dogodnej dla nas lokalizacji?

· Czy polisa obejmuje szeroki zakres badań, w tym również np. USG?

· Jakie obowiązują limity wykonywanych badań czy wizyt u specjalistów?

· Czy cena oferowanego ubezpieczenia zdrowotnego jest adekwatna do oferowanych usług (warto porównać kilka ofert)?

· Na jaki okres będzie podpisana umowa i czy istnieje możliwość, by w łatwy sposób ją wypowiedzieć?

Prywatne polisy oferują możliwość skorzystania z pakietu indywidualnego i rodzinnego. Do tego drugiego można dopisać współmałżonka i dzieci. Każdy z pakietów ma za zadanie w jak największym stopniu ułatwienie nam dostępu do opieki zdrowotnej.

Według ostatniego raportu „Zdrowie i ochrona zdrowia w 2021 roku” Głównego Urzędu Statystycznego w 2021 r. na 10 tys. mieszkańców w Polsce przydało 34 lekarzy oraz 9 lekarzy dentystów. Pod względem rozmieszczenia kadry medycznej występowały znaczące różnice w zależności od województwa. Dla przykładu liczba lekarzy pracujących w bezpośrednim kontakcie z pacjentem wahała się od 23 w województwie lubuskim do powyżej 43 w województwie mazowieckim. To sprawia, że korzystanie wyłącznie z publicznej opieki zdrowotnej nie zawsze będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, choćby ze względu na długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty czy niekiedy jakość wykonywanych usług.

Najlepsze ubezpieczenie to te dopasowane do naszych potrzeb

W przypadku posiadania małych dzieci, które często potrzebują konsultacji z pediatrą, korzystanie z prywatnej polisy może być dla nas wygodnym rozwiązaniem, które w zależności od rodzaju wykupionego ubezpieczenia, pozwoli na szybką wizytę u lekarza, bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce. Również, jeśli ze względu na stan zdrowia musimy często, nawet kilka razy w miesiącu, korzystać z wizyt u lekarzy specjalistów, prywatna polisa może w znaczący sposób ułatwić ten proces. Wiele zależy od tego, z jakiego powodu decydujemy się na jej wykupienie oraz na jakiego rodzaju usług zależy nam najbardziej.
Większość prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych oferuje udogodnienia, które mają ułatwić proces wizyty oraz korzystania z oferowanych usług. Chodzi m.in. o internetowy system zapisów, dostęp do wyników badań online lub w aplikacji, czy możliwość całodobowych konsultacji telefonicznych z lekarzami pierwszego kontaktu.

Przed podpisaniem umowy warto również sprawdzić opinie na temat placówek, z których mielibyśmy korzystać w ramach dodatkowego ubezpieczenia. Jeśli mamy taką możliwość, warto wybrać się osobiście do konkretnego ośrodka. Pierwsze wrażenie co do poziomu profesjonalizmu czy czystości i jakości sprzętu bardzo często nas nie zawiedzie.

W przypadku poniesionego uszczerbku na zdrowiu również możemy liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli posiadamy wykupioną odpowiednią polisę, by dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten tekst.

Według Polskiej Izby Ubezpieczeń w drugim kwartale 2022 r. liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne wyniosła blisko 4 mln osób i obserwuje się tendencje wzrostowe. Statystyki te obejmują również wszystkie ubezpieczenia grupowe. Miesięczny koszt prywatnej polisy waha się od kilkudziesięciu złotych do nawet 1500 zł, w zależności od wybranego pakietu. Jednak wybór nawet najbardziej podstawowego pakietu może pozwolić nam w sytuacji kryzysowej na skorzystanie z wysokiej jakości usług medycznych w szybkim terminie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpecjaliści z Polski i świata dyskutują w Poznaniu o glebie
Następny artykułAndretti Global ogłasza skład