A A+ A++

Tyscy policjanci chętnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie, uczulają na zagrożenia, a czasami – jak dzielnicowy st. asp. Michał Krzczuk – czytają im książki, aby w ten sposób umilić im czas i pokazać, że na policjanta mogą liczyć w każdej sytuacji. Profilaktyka i wizyty w placówkach oświatowych to jeden z głównych elementów programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Wizyta w żłobku „Kawałek Tęczy”

Tak było w przypadku wizyty st. asp. Michała Krzczuka, który jest dzielnicowym w naszym mieście, w tyskim żłobku „Kawałek Tęczy”. Policjant przeczytał dzieciom książkę, a następnie zaprezentował najmłodszym policyjny radiowóz. Takie spotkania, upływające w miłej atmosferze, z całą pewnością budują zaufanie do munduru od najmłodszych lat. Widok policjanta, jego charakterystyczny mundur i przede wszystkim gotowość do niesienia pomocy to jedne z wielu poruszanych tematów. Najważniejszym punktem jest jednak uświadomienie dzieci, że policjant zawsze chętnie i z uśmiechem na twarzy pomoże im w każdej sytuacji.

Działania w ramach kampanii „Dzielnicowi bliżej nas”

Tyscy mundurowi, w ramach kampanii „Dzielnicowi bliżej nas”, niemal codziennie spotykają się z mieszkańcami miasta, nie tylko tymi najmłodszymi. Jej głównym założeniem jest bezpośredni kontakt z obywatelami. Dzięki temu policjanci szybciej pojawiają się w miejscach, które zdaniem społeczeństwa są szczególnie zagrożone. Podejmują kroki, mające na celu przywrócenie oczekiwanego przez społeczeństwo ładu i porządku.

Wsparcie policji

W trakcie obchodu dzielnicy starają się także dotrzeć do osób starszych, samotnych, którym często udzielają pomocy. Pomagają rodzinom, informują obywateli o możliwościach prawnych czy administracyjnych. Więcej czasu poświęcają na kontakt z obywatelem oraz bezpośrednią z nim rozmowę. Dlatego też dzielnicowi nazywani są policjantami pierwszego kontaktu, którzy są gotowi służyć pomocą wszystkim mieszkańcom, także tym najmniejszym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUwaga ptasia grypa? Jest się czego bać?
Następny artykułNowe wsparcie dla rodziców małych dzieci – program „Aktywny Rodzic” rusza w październiku 2024