Zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Z Monachium reprezentacja Polski wróciła z 14 medalami. To drugi wynik w historii startów Biało-Czerwonych w tej imprezie. O jeden więcej wywalczyli 56 lat temu w Budapeszcie.

Były to czasy słynnego Wunderteamu, bo taką nazwę ukuto poza granicami naszego kraju z racji potęgi, jaką wówczas stanowiła nasza kadra. W stolicy Węgier inna też była waga tych krążków, bo Mazurka Dąbrowskiego zagrano tam siedem razy, ponadto polscy zawodnicy i zawodniczki zdobyli pięć srebrnych i trzy brązowe medale. Przypomnę jednak, że nie był to – jeśli chodzi o liczbę zwycięstw – najlepszy występ na ME w dziejach naszej królowej sportu. Najwięcej złotych medali, bo aż osiem, Polska zdobyła w 1958 roku w Sztokholmie.