Reprezentacja Polski przełamała po 36 latach klątwę fazy grupowej na mistrzostwach świata, ale na etapie 1/8 finału Polacy przegrali 1:3 z Francją i na tym etapie zakończyli zmagania podczas turnieju w Katarze. Ta porażka “kosztowała” Polaków cztery miliony dolarów, bo tyle mogliby otrzymać za awans do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Olivier Janiak przyjechał pokazać mundial synowi. “Takich piłkarzy nie będziemy mieć przez kolejne 36 lat”

Miliony dla reprezentacji Polski za udział w mistrzostwach świata w Katarze

13 milionów dolarów (około 76 milionów złotych) zarobiła reprezentacja Polski za udział w mistrzostwach świata w Katarze. Za awans do turnieju Polacy zarobili 9 milionów dolarów, a za wyjście z grupy dołożyli kolejne 4 miliony. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona do podziału dla piłkarzy. Oznacza to, że każdy z zawodników otrzyma około 1,1 mln złotych.