A A+ A++

Tyski dzielnicowy podczas patrolowania swojego rejonu służbowego zatrzymał 43-latka na gorącym uczynku kradzieży. Mężczyzna ukradł artykuły biurowe oraz odzież i uciekł ze sklepu. Chwilę później był już w rękach policjantów, a towar wrócił na sklepowe półki.

Policjant pierwszego kontaktu — tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To mundurowi, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie i do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę.

43-latek zatrzymany przez dzielnicowego po kradzieży

Przekonała się o tym pracownica jednego ze sklepów przy ulicy Oświęcimskiej, która widząc radiowóz podbiegła do policjantów zgłaszając, że przed chwilą doszło do kradzieży, a mężczyzna, którego wizerunek dokładanie opisała, miał oddalić się w nieznanym kierunku.

Asp. Dominik Jażdżyk, pełniący służbę wraz ze słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach, od razu podjął penetrację przyległego terenu. Znajomość swojego rejonu służbowego pozwoliła na szybkie wytypowanie miejsca, do którego mógł się udać złodziej. Przypuszczenia dzielnicowego potwierdziły się – kilka minut później mundurowy zatrzymał zaskoczonego sprawcę w rejonie ulicy Brzoskwiniowej. 43-latek został ukarany mandatem za kradzież, a towar wrócił na sklepowe półki. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i dobremu rozeznaniu dzielnicowego, sprawca został zatrzymany jeszcze przed zgłoszeniem kradzieży.

Program „Dzielnicowy Bliżej Nas”: Jak funkcjonuje współpraca z policjantem w rejonie

Warto przypomnieć, że każdy z policjantów pełniących służbę w rewirach dzielnicowych realizuje program „Dzielnicowy bliżej nas”. Można z nim nawiązać kontakt osobiście, telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacje dotyczące dzielnicowych i ich rejonów można znaleźć w mobilnej bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” oraz pod adresem strony internetowej: https://tychy.policja.gov.pl/k27/prewencja/twoj-dzielnicowy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEksperyment uratował Odrę przed złotą algą. “To działanie ratunkowe, rzeki potrzebują systemowych zmian”
Następny artykułWrześniowe wydanie „Forbesa” w prenumeracie z walizką od Wings!